Sjældendt udbudt luksus-fritidshus på helt central placering i Lønstrup, med en lækker ugenert beliggenhed på Hyttefadet, der stort set kun anvendes af de ca. 30 grundejere, der er så priviligerede at have adressen på en af det gamle fiskerlejes mest centrale veje.
Komplet ugenerthed og optimale læforhold omkrænser dette fabelagtige fritidshus, der bør opleves, hvis du er på udkig efter fritidsboligen, der ikke bærer præg af, at være 'en metervarer' og/eller du blot ønsker basis for en pæn lejeindtægt når du og familien ikke selv er i huset.
Grunden byder på masser af fine terrrasseforhold/solkroge, pergola, og et væld af flotte detaljer. Huset er senest renoveret i 2008 og andrager i alt 135 kvm., heraf 15 kvm. udhus/anneks, der blandt andet omfatter 5 værelser, multi-/aktivitetsrum, stor stue med ovenlysvinduer og brændeovn, gæstetoilet med vaskemaskine og tørretumbler, stort badeværelse med spabad og bruseniche m. wellnessprogram.
Læs hele beskrivelsen
Desuden flot køkken med opvaskemaskine samt masser af skønne, overdækkede terrassearealer, så man kan grille - uanset vejrforholdene.
Huset udlejes pt. via Dansommer og har de seneste år indbragt ca. kr. 100.000,- p.a. til nuværende ejer. Gerne bytte med erhverv, lejlighed, brugt bil eller lignende. Ring og hør nærmere!
Luk beskrivelsen