Fremvisning
Book en fremvisning

Øster Parkvej 15, st.-1. sal8270 Højbjerg

Kontor

1.131 m²
452.400 kr./år

Adresse
Øster Parkvej 15, st.-1. sal
Sagsnr.
80203195
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
452.400 kr./år
Erhvervsareal
1.131 m²

Arealer

Grundareal
42.725 m²
Bebygget
14.617 m²
Erhvervsareal
1.131 m²
Etageareal
1.131 m²

Nøgletal

Årlig leje
452.400 kr./år
Månedlig leje
37.700 kr.
Årlig leje pr. m²
400 kr.
Årlige driftsudgifter
28.275 kr.
Månedlige driftsudgifter
2.356 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
25 kr.
Bruttoleje pr. år
480.675 kr.
Månedlig bruttoleje
40.056 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
425 kr.
Depositum
226.200 kr.

Lejeregulering
NPI dog min 2,5%
Overtagelse
Overtages efter nærmere aftale
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
2
Byggeår / Ombygget
1965 / 2008

Parkering
8
Ventilation
Ja
Vinduestype
Termo

Veldisponeret kontordomicil i Højbjerg med mulighed for opdeling

• Etageareal på 15.952 kvm fordelt på 12.325 kvm kontor og 3.627 kvm kælder/lager
• Kan opdeles i alle størrelser op til 15.952 kvm
• Mulighed for medbestemmelse på materialevalg og indretning
• Velegnet til liberale erhverv, engros- og han­delsvirk­som­he­der samt til un­der­vis­nings­for­mål
• Kort afstand til overordnet vejnet, herunder motorvej
• Leje fra kr. 400 pr. kvm kontor og kr. 200 pr. kvm kælder/lager

Lejemålet er velbeliggende i Højbjerg, med facade- og eks­po­ne­rings­vær­di ud mod Christian d. X’s Vej, som er kendetegnet ved at være en af ho­ve­d­ind­falds­ve­je­ne til Aarhus, og til Slet Møllevej.

Det samlede etageareal udgør i alt 15.952 kvm som fordeler sig på Øster Parkvej 6-15:
- Øster Parkvej 6-10 består af 3 sammenhængende bygningskroppe og har facade mod Christian d. X’s Vej. Arealerne fordeler sig på 3.990 kvm kontor i 2 plan samt 1.945 kvm kælderareal.