Fremvisning
Book en fremvisning

Øster Parkvej 158270 Højbjerg

Kontor

2.232 m²
790.128 kr./år

Adresse
Øster Parkvej 15
Sagsnr.
80203204
Ejendomstype
Kontor
Årlig leje
790.128 kr./år
Erhvervsareal
2.232 m²

Arealer

Grundareal
42.725 m²
Bebygget
14.617 m²
Erhvervsareal
2.232 m²
Etageareal
2.232 m²

Nøgletal

Årlig leje
790.128 kr./år
Månedlig leje
65.844 kr.
Årlig leje pr. m²
354 kr.
Årlige driftsudgifter
55.800 kr.
Månedlige driftsudgifter
4.650 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
25 kr.
Bruttoleje pr. år
845.928 kr.
Månedlig bruttoleje
70.494 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
379 kr.
Depositum
395.064 kr.

Lejeregulering
NPI dog min 2,5%
Overtagelse
Overtages efter nærmere aftale
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
4
Byggeår / Ombygget
1965 / 2008

Parkering
10
Ventilation
Ja
Vinduestype
Termo

Veldisponeret kontordomicil i Højbjerg med mulighed for opdeling

Veldisponeret kontor i Højbjerg med mulighed for udvidelse

• Lejemålet kan udvides efter behov med yderligere kontor/lager
• Mulighed for medbestemmelse på materialevalg og indretning
• Velegnet til liberale erhverv, engros- og han­delsvirk­som­he­der samt til un­der­vis­nings­for­mål
• Kort afstand til overordnet vejnet, herunder motorvej
• Leje fra kr. 400 pr. kvm kontor og kr. 200 pr. kvm kælder/lager

Lejemålet er velbeliggende i Højbjerg, med facade- og eks­po­ne­rings­vær­di ud mod Christian d. X’s Vej, som er kendetegnet ved at være en af ho­ve­d­ind­falds­ve­je­ne til Aarhus, og til Slet Møllevej.

Det samlede etageareal for området udgør i alt 15.952 kvm som fordeler sig på Øster Parkvej 6-15:
- Øster Parkvej 6-10 består af 3 sammenhængende bygningskroppe og har facade mod Christian d. X’s Vej. Arealerne fordeler sig på 3.990 kvm kontor i 2 plan samt 1.945 kvm kælderareal.