Fremvisning
Book en fremvisning

Århusvej 22C, 1. TV, Vorup8940 Randers SV

Ejerlejlighed

3/2 rum
78 m²
C
685.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
89105576
Boligareal
78 m²
Kælder
1 m²
Rum/værelser
3/2
Antal etager
3
Byggeår
1964
Energimærke
C
Altan/terrasse
Ja
Elevator
Nej
Liggetid
2 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.792 kr.
Pris/m²
8.782 kr.
Pris
685.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
35.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
3.805 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
3.034 kr.

Fakta om kommunen

Kommuneskat
26,0 %
Landsgennemsnit
25,4 %
Grundskyldspromille
13,9
Landsgennemsnit
10,2
Pasningstakster
Vuggestue (0-2 år)
3.637 kr./md.
Dagpleje (0-2 år)
3.081 kr./md
Børnehave (3-5 år)
2.104 kr./md.
Antal folkeskoler
19
Gns. klassekvotient
20,9

Perfekt førstegangskøb eller investering – flot 3-værelses med altan og parkering

Perfekt førstegangskøb eller investering - flot 3-værelses med altan og parkering

Drømmer du om en ind­flyt­nings­klar lejlighed med en attraktiv beliggenhed og masser af muligheder? Så er denne fine 3-værelses lejlighed på Århusvej et oplagt valg - perfekt til den enlige, parret eller som en attraktiv investering med gode ud­lej­nings­mu­lig­he­der.
Boligen byder på en veldisponeret planløsning med et godt soveværelse samt et ekstra værelse, der ideelt kan anvendes som gæsteværelse eller hjemmekontor. Hertil kommer et hyggeligt badeværelse samt et flot nyere køkken med moderne udtryk og gode arbejdsforhold.
Lejlighedens store stue skaber de perfekte rammer for både afslapning og samvær, og herfra er der direkte udgang til altanen, hvor du kan nyde de lune dage og få ekstra luft og lys ind i boligen.
Derudover er der mulighed for parkering til lejligheden, hvilket gør hverdagen ekstra nem og komfortabel. Her får du en bolig med både charme, funktionalitet og en attraktiv beliggenhed - en oplagt mulighed for at komme godt ind på boligmarkedet.

Vil du vide mere om boligen?

Besøg butikken