Åbent hus (kræver tilmelding)
24. maj kl 11.45 - 12.15

Skovsvinget 17, Nyrup4500 Nykøbing Sj

Sommerhus

3/3 rum
70 m²
1.195.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
45004242
Boligareal
70 m²
Vægtet areal
73 m²
Rum/værelser
3/3
Grundareal
1.231 m²
Antal etager
1
Byggeår
1969
Ombygget
1978
Liggetid
3 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.567 kr.
Pris/m²
16.370 kr.
Pris
1.195.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
60.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
6.693 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
5.303 kr.

Chamerende sommerhus med masser af muligheder!

Charmerende og funktionelt sommerhus på fantastisk grund i Klint

Sommerhuset på Skovsvinget 17 i Klint er et hyggeligt og funktionelt fritidshus på 70 m², beliggende på en skøn grund på 1.231 m² i rolige og naturskønne omgivelser.

Huset har en enkel og velfungerende planløsning med to værelser, badeværelse og toilet samt en entré. Derudover er køkken, spiseplads og stue samlet i ét åbent og sammenhængende opholdsrum, hvilket skaber en lys og indbydende atmosfære med god udnyttelse af kvadratmeterne.

Boligen fremstår anvendelig og indbydende som den er, samtidig med at der er gode muligheder for at sætte sit helt eget præg og udvikle det videre over tid til et personligt fristed.

Grunden er en stor kvalitet i sig selv med god plads omkring huset, fine solforhold og masser af muligheder for at etablere hyggelige ter­ras­se­mil­jø­er og udeliv i grønne rammer.

Beliggenheden i Klint byder på fred og natur helt tæt på kysten, hvor området er kendt for smukke landskaber, klinter og skønne gåture langs vandet. Her er en særlig ro og autentisk som­mer­hus­stem­ning, samtidig med at Nykøbing Sjælland ligger inden for kort afstand med indkøb, caféer og byliv.

Et charmerende og funktionelt sommerhus på en fantastisk grund med både anvendelighed her og nu og mulighed for at sætte sit helt eget præg.