Fremvisning
Book en fremvisning

Julianevej 19, Bjerregaard6960 Hvide Sande

Sommerhus

5/4 rum
121 m²
2.675.000 kr.

Fakta om boligen

Sagsnr.
69604513
Boligareal
121 m²
Vægtet areal
124 m²
Rum/værelser
5/4
Grundareal
1.306 m²
Antal etager
1
Byggeår
1970
Ombygget
1996
Liggetid
3 dage

Økonomi

Ejerudgifter pr. md.
1.929 kr.
Pris/m²
21.573 kr.
Pris
2.675.000 kr.
Prisudvikling
0,00 %

Finansiering

Udbetaling
135.000 kr.
Brutto (ex. ejerudgifter)
14.866 kr.
Netto (ex. ejerudgifter)
11.921 kr.

Velholdt og ind­flyt­nings­klar sommerhus med en god planløsning.

Dette charmerende sommerhus emmer af ægte fe­ri­e­hus­stem­ning, hygge og varme. Huset er løbende moderniseret og velholdt gennem årene, hvilket betyder, at det i dag fremstår både indbydende og helt ind­flyt­nings­klart. Blandt de væsentlige forbedringer kan nævnes etablering af øst- og sydvendt terrasse i 2017, nyt tag og køkken i 2018 samt den vestvendte terrasse fra 2019. Udvendigt blev huset senest malet i 2024, og i 2026 er dele af indbo og interiør udskiftet, så sommerhuset fremstår moderne og med en gennemført, hyggelig atmosfære.
Planløsningen er både funktionel og veldisponeret med fire gode værelser – alle indrettet med dobbeltsenge og faste skabe. Derudover byder huset på to flotte badeværelser med gulvvarme, hvoraf det ene er indrettet med både spabad og sauna, som skaber perfekte rammer for afslapning og wellness.
Husets naturlige samlingspunkt er det lyse og åbne køkken-alrum i forbindelse med spise- og opholdsstuen. Her strømmer dagslyset ind gennem vinduerne, mens brændeovnen bidrager med den helt rette som­mer­hus­stem­ning og hyggelige atmosfære.
Udendørs er der flere skønne ter­ras­se­mil­jø­er at vælge imellem. Den vestvendte træterrasse er ideel til eftermiddags- og aftensolen, mens den delvist overdækkede og aflukkede sydøstvendte terrasse skaber perfekte rammer for morgenkaffen og læfyldte stunder. Her er mulighed for at finde sol og læ dagen igennem. Derudover findes en praktisk udebruser med både koldt og varmt vand.