Boligudlejningsejendom fra EDC

Vestergade 4

9460 Brovst

5.800.000 kr.

Investering - 1.387 m²

Blandet ejendom på central placering i Brovst

- Flot rød­sten­se­jen­dom
- Beliggende på meget central placering i Brovst
- Lejemål i gode størrelser
- Fuldt udlejet

Ejendommen indeholder 1 er­hvervs­le­je­mål samt 9 be­bo­el­ses­en­he­der. Ejendommen, som er opført i 1928 og er til-/ombygget i 2011, fremtræder i velholdt og præsentabel stand med nye hvide vinduer og et rødt teglstens tag. Ejendommen ligger på hjørnet af Vestergade og Jernbanegade i Brovst, hvilket anses som en meget central placering.

Ejendommen er indrettet med et erhvervslokale i stuen, der er udlejet til cafedrift. I stuen forefindes der yderligere en større be­bo­el­ses­lej­lig­hed, som er tilsvarende de resterende lejligheder fordelt på ejendommens øvrige etager.

Lejlighederne har en meget god størrelse og indretning, der sikrer en høj ge­n­ud­lej­nings­vær­di. Endvidere indeholder alle lejemål et velfungerende køkken samt pænt badeværelse, som gør ejendommen til en god udlejningscase.