Fremvisning
Book en fremvisning

Søndermarken 16670 Holsted

Blandet ejendom

Investering
854 m²
D
2.495.000 kr.

Adresse
Søndermarken 1
Sagsnr.
618920047
Ejendomstype
Blandet ejendom
Handelstype
Investering
Pris
2.495.000 kr.
Afkast
7,55 %
Etageareal
854 m²

Arealer

Grundareal
2.450 m²
Boligareal
193 m²
Erhvervsareal
357 m²
Produktionsareal
139 m²
Butiksareal
100 m²
Etageareal
854 m²

Nøgletal

Pris
2.495.000 kr.
Pris/m²
2.922 kr.
Lejefaktor
8.94
Lejeindtægt
279.000 kr.
Årlig lejeindtægt pr m²
326 kr.
Årlige driftsudgifter
90.935 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
106 kr.
Afkast
7,55 %
Afskrivningsberettiget
Nej
Momsregistreret
Nej

Ejendommen

Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1964 / 2006
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
D

Oplagt mulighed for dig, der søger en solid investering i fast ejendom.

Søndermarken 1, Holsted er en oplagt mulighed for dig, der søger en solid og fremtidssikret investering i fast ejendom. Her får du en bolig med en attraktiv beliggenhed tæt på skole, tog og indkøb i et område i et område med gode er­hvervsvirk­som­he­der. Holsted er kendt for sin gode infrastruktur med nem adgang til større byer, hvilket gør ejendommen interessant for både pendlere og lokale lejere.

Ejendommen rummer et stærkt potentiale for et stabilt afkast, uanset om du ønsker at udleje på lang sigt eller kombinere investering med egen anvendelse. Området er præget af trygge rammer, gode ind­købs­mu­lig­he­der og nærhed til natur, hvilket tiltaler en bred målgruppe af lejere og dermed minimerer risikoen for tomgang.

Boligens størrelse og indretning giver fleksibilitet i forhold til udlejning, og med den rette optimering er der mulighed for at øge værdien yderligere over tid. Samtidig er prisniveauet i Holsted fortsat attraktivt sammenlignet med større byer, hvilket giver en lavere ind­gangs­bar­ri­e­re og et godt fundament for værdistigning.

Søndermarken 1 er kort sagt en investering med både tryghed og potentiale – ideel for dig, der ønsker at placere dine penge i mursten med mulighed for løbende afkast og langsigtet værdiforøgelse.