Fremvisning
Book en fremvisning

Bredgade 10-147160 Tørring

Blandet ejendom

Brugerejendom
523 m²
C
2.150.000 kr.

Adresse
Bredgade 10-14
Sagsnr.
873904363
Ejendomstype
Blandet ejendom
Handelstype
Brugerejendom
Pris
2.150.000 kr.
Etageareal
523 m²
Kælder
47 m²

Arealer

Grundareal
874 m²
Boligareal
70 m²
Erhvervsareal
553 m²
Produktionsareal
153 m²
Butiksareal
86 m²
Etageareal
523 m²
Kælder
47 m²

Nøgletal

Pris
2.150.000 kr.
Pris/m²
4.111 kr.
Andre beløb
1.408 kr.
Vurderingsår
2018
Ejendomsværdi
603.000 kr.
Grundværdi
640.000 kr.

Ejendommen

Byggeår / Ombygget
1891 / 1990
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
C

Central kom­bi­na­tions­e­jen­dom med bolig og erhverv på Tørrings nyrenoverede torv

På Bredgade 10-14 i 7160 Tørring udbydes nu denne særdeles spændende kom­bi­na­tions­e­jen­dom med både bolig og erhverv, beliggende helt centralt på byens nyrenoverede torv - et område, der i dag fremstår som et naturligt samlingspunkt for både byliv og handel.

Ejendommen har en markant synlighed og en attraktiv placering, som skaber gode rammer for både forretning, investering og hverdag. Her får du en ejendom, der udmærker sig ved sin fleksibilitet og de mange an­ven­del­ses­mu­lig­he­der.

Ejendommen rummer et regulært er­hvervs­le­je­mål/butik, som aktuelt står ledig. Dette giver den kommende ejer en oplagt mulighed for enten selv at etablere virksomhed, udleje lokalerne eller udvikle et nyt koncept, der passer ind i byens handelsliv. Sammen med boligdelen skabes en funktionel helhed, hvor bolig og erhverv naturligt kan kombineres.

Boligdelen er velegnet til enlig, par eller den selvstændige, der ønsker at bo i umiddelbar tilknytning til sin virksomhed. Der er tale om en bolig i mere begrænset størrelse, hvilket betyder, at ejendommen ikke henvender sig til den store børnefamilie, men i stedet til køberen, der prioriterer central beliggenhed, fleksibilitet og byliv frem for mange kvadratmeter.

Placeringen på torvet sikrer høj eksponering, nem adgang og kort afstand til byens butikker, dag­lig­va­re­ind­køb, offentlig transport og øvrige faciliteter. Samtidig er Tørring en by i positiv udvikling med et aktivt handelsmiljø, hvilket yderligere understøtter ejendommens langsigtede værdi og in­ve­ste­rings­po­ten­ti­a­le.