Fremvisning
Book en fremvisning

Strandvejen 758300 Odder

Blandet ejendom

Brugerejendom
1.411 m²
F
3.000.000 kr.

Adresse
Strandvejen 75
Sagsnr.
873903945
Ejendomstype
Blandet ejendom
Handelstype
Brugerejendom
Pris
3.000.000 kr.
Etageareal
1.411 m²

Arealer

Grundareal
10.197 m²
Bebygget
1.343 m²
Boligareal
205 m²
Erhvervsareal
1.206 m²
Etageareal
1.411 m²

Nøgletal

Pris
3.000.000 kr.
Pris/m²
2.126 kr.
Årlige driftsudgifter
1 kr.
Vurderingsår
2020
Ejendomsværdi
3.200.000 kr.
Grundværdi
279.600 kr.

Ejendommen

Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
F

Unik ejendom med mange muligheder

Velkommen til Strandvejen 75 i 8300 Odder, hvor denne unikke ejendom venter på at blive udforsket.
Med en fantastisk beliggenhed tæt ved Saksild Strand og et velindrettet hovedhus er der lagt op til en skøn tilværelse i naturskønne omgivelser.
Hovedhuset byder på køkken med god spiseplads, stor stue samt 4 gode værelser. Badeværelse med granitfliser på gulvet.
De tilhørende længer har tidligere været anvendt til en børnehave, hvilket giver mulighed for spændende og kreative an­ven­del­ses­mu­lig­he­der. Drømmer du om at omdanne lokalerne til f.eks. et galleri, et kunstnerstudie eller et lille værksted, er det helt op til dig.
Med utallige an­ven­del­ses­mu­lig­he­der og en effektiv opvarmning via pilefyr, er denne ejendom et sandt fund for den kreative sjæl, der ønsker at skabe sit eget unikke rum. Lad dig inspirere af de smukke omgivelser og den skønne beliggenhed, og lad drømmene få frit spil.
Ejendommen er beliggende mellem Odder og Saksild. Saksild ligger kun få kilometer sydøst for Odder, hvilket giver nem adgang til byens faciliteter og services. Området er let tilgængeligt via hovedveje og offentlig transport, og det tager kun cirka 30 minutter at køre til Aarhus, en af Danmarks største byer.
Kontakt os allerede i dag for at høre mere om Strandvejen 75 i 8300 Odder og lad os sammen udforske de mange muligheder, denne ejendom har at byde på.