Jernbanegade 13
6.825.000 kr.

Investeringsejendom med stabile lejere
- Investeringsejendom med stabile lejere- Beliggende direkte mod Jernbanegade
- To ejendomme på matriklen
- Parkeringspladser tilknyttet, 4. stk.
Investeringsejendom beliggende centralt i Ebeltoft Bymidte med god synlighed mod Jernbanegade.
På matriklen er to selvstændige investeringsejendomme beliggende. Ejendommen direkte mod Jernbanegade huser Retrofund (loppemakket) og frisørsalonen Salon Shake.
Ejendommen beliggende mod Bryggerivej huser Solarium (solcenter). Solarium har været beliggende i ejendommen siden marts 2010 og Retrofund siden oktober 2020.
Ejendommen mod Jernbanegade er opført i år 1983 og ejendommen mod Bryggerivej er opført i år 2015.
Der er 4 parkeringspladser tilknyttet ejendommen.
Ejendommen er beliggende i en af Danmarks mest besøgte turistbyer, der om sommeren mere end Ebeltofts indbyggertal.
Byen Ebeltoft er kendt for sine hyggelige smalle gader med brosten og bindingsværkshuse. Her er mange idylliske steder der indbyder til fx at fotografere. Helt specielt er bl.a. det gamle rådhus, der er fra 1576.

National mæglervirksomhed med lokalt kendskab
Vi er Danmarks største mæglervirksomhed og kender både de lokale, nationale og internationale markedsforhold. Derfor kan jeg hjælpe dig, uanset om du skal købe, sælge, leje eller udleje.
Dan Honoré
Erhvervsmægler, MDE, Diplom i Vurdering