6 gode rækkehuse i en solid by, Svinninge
• 6 boliger (rækkehuse) fra 2009 i god kvalitet
• Nyt gasfyr og ny varmtvandbeholder
• Fri lejefastsættelse, da bygning er konverteret fra erhverv til bolig
• Gode størrelser på enhederne, 60 – 139 m²
• Aftalt reguleringer og aconto for forbrug i alle lejekontrakter
• Beliggende i attraktiv by for lejere, tæt på Kalundborg (Novo Nordisk) og Holbæk
Landlystvej 1 A-F i Svinninge, er en boligudlejningsejendom opdelt i 6 rækkehuse. Ejendommen er konverteret fra erhverv/kontor i 2009, som dermed gør det muligt at udleje med en fri lejefastsættelse. Ejendommen er beliggende op ad hovedvejen, i den vestlige del af byen.
Ejendommen er opført i 1980 af gule mursten, tagdækningsmateriale er tegl. Der er 3 indgangspartier fra det store parkeringsområde, en god kælder som lejerne deles om til opbevaring, samt mindre private haver og terrasser for hver bolig. Opvarmning er naturgas og der er installeret nyt gasfyr og ny varmtvandbeholder. Grundarealet er 2.330 m², bygningen er 549 m², kælderen er 120 m².
Lejemålene er i størrelserne 60 m² - 139 m². Den store boligenhed er beliggende i den vestlige ende af bygningen. Lejeniveauerne svinger fra 1.208 kr. pr. m² til 703 kr. pr. m² for den største bolig.
Efter konverteringen har lejemålene været løbene vedligeholdt og er i en fin kvalitet. I badeværelserne for samtlige enheder er der installeret gulvvarme.
Lejerne selv sørger for at holde udenomsarealerne pæne.
Landlystvej 1 A-F i Svinninge er en solid investeringsejendom med attraktive boliger for lejerne, i en by med yderst meget trafik. Tæt på offentlig transport, dagligvarer forretninger, ca. 20-25 min i bil til Holbæk og Kalundborg.