Fremvisning
Book en fremvisning

Vestergade 256230 Rødekro

Boligudlejningsejendom

Investering
273 m²
F
1.700.000 kr.

Adresse
Vestergade 25
Sagsnr.
620510512
Ejendomstype
Boligudlejningsejendom
Handelstype
Investering
Pris
1.700.000 kr.
Afkast
9,06 %
Etageareal
273 m²

Arealer

Grundareal
633 m²
Bebygget
195 m²
Boligareal
273 m²
Etageareal
273 m²

Nøgletal

Pris
1.700.000 kr.
Pris/m²
6.227 kr.
Lejefaktor
8.12
Lejeindtægt
209.232 kr.
Årlig lejeindtægt pr m²
766 kr.
Årlige driftsudgifter
55.228 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
202 kr.
Afkast
9,06 %
Afskrivningsberettiget
Nej
Momsregistreret
Nej

Ejendommen

Byggeår / Ombygget
1902 / 1989
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
F

Faciliteter

Køkkenfaciliteter
Ja
Toiletter
Ja

Centralt beliggende ud­lej­nings­e­jen­dom med 3 lejemål i Rødekro

• Mulighed for højt afkast
• Køber har mulighed for selv at vælge en kommende lejer
• Central beliggenhed i Rødekro med kort afstand til byens faciliteter.
• Kort afstand til motorvej, togstation samt bus­for­bin­del­ser

På Vestergade 25 i Rødekro udbydes denne ud­lej­nings­e­jen­dom med tre be­bo­el­ses­le­je­mål. Ejendommen henvender sig til investoren, der søger en overskuelig bo­li­g­ud­lej­nings­e­jen­dom med en central placering og et interessant ud­vik­lings­po­ten­ti­a­le.

Ejendommen er beliggende midt i Rødekro med kort afstand til byens faciliteter, herunder indkøb, bibliotek, offentlig transport og øvrige dagligdags tilbud. Den centrale beliggenhed gør ejendommen attraktiv for lejere og understøtter gode ud­lej­nings­mu­lig­he­der fremadrettet.

En enkelt af ejendommens lejligheder står tom, hvilket giver en ny ejer en vis fleksibilitet. Køber får dermed mulighed for selv at udvælge en kommende lejer og dermed fastsætte lejeniveauet efter gældende regler eller eventuelt foretage ombygning og optimering af lejemålet.

Til ejendommen hører desuden en mindre gårdhave, skur samt mulighed for parkering ved ejendommen.

Her får investoren en centralt beliggende ud­lej­nings­e­jen­dom med tre lejemål, gode ud­lej­nings­mu­lig­he­der og mulighed for aktiv værdiskabelse gennem genudlejning eller optimering af det ledige lejemål.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken