Hovedgaden 107 1
1.245.000 kr.

Ejendom med 3 lejemål og stabil indtægt
• Ejendom med 3 lejemål• Stabil indtægt
• God og velholdt stand
• Meget lav tomgangsprocent
Nu udbydes denne investeringsejendom centralt beliggende på Hovedgaden i Tinglev – en by kendt for sin lave tomgangsprocent og stærke efterspørgsel på lejeboliger.
Ejendommen er opdelt i 3 separate lejemål på henholdsvis 53 m², 60 m² og 60 m². Alle lejligheder er lyse, pænt indrettede og fremstår i god og velholdt stand. Der er særskilte opbevaringsrum i haven til alle lejemål, samt der er et stort opbevaringsrum som p.t. benyttes af udlejer. Ovennævnte sikrer både attraktive forhold for lejere og minimale vedligeholdelsesomkostninger for udlejeren. Det ene lejemål ligger noget under markedsleje, hvorfor der på sigt er mulighed for at øge lejeindtægten.
En stærk investering i en stabil lejermarkedsby.
Tinglev er en aktiv stationsby i vækst med kort afstand til Aabenraa og gode forbindelser til resten af regionen. Byen er kendetegnet ved en meget lav tomgangsprocent, hvilket gør det let at finde nye lejere. Det gør ejendommen særligt attraktiv som passiv investering med stabilt afkast, leje reserve og begrænset administrationsbehov.
Afstand til
- Hovedgaden v Nørremarken (Tinglev)102 m
- Tinglev St.1,4 km
- E 4510,8 km
- Adresse
- Hovedgaden 107 1
- Sagsnr.
- 620510546
- Ejendomstype
- Boligudlejningsejendom
- Handelstype
- Investering
- Pris
- 1.245.000 kr.
- Afkast
- 8,01 %
- Etageareal
- 165 m²
Nøgletal
- Grundareal
- 574 m²
- Bebygget
- 105 m²
- Boligareal
- 165 m²
- Etageareal
- 165 m²
Arealer
- Pris
- 1.245.000 kr.
- Pris/m²
- 7.545 kr.
- Lejefaktor
- 8.89
- Lejeindtægt
- 140.071 kr.
- Årlig lejeindtægt pr m²
- 848 kr.
- Årlige driftsudgifter
- 43.173 kr.
- Årlige driftsudgifter pr m²
- 262 kr.
- Afkast
- 8,01 %
- Afskrivningsberettiget
- Nej
- Momsregistreret
- Nej
Økonomi
- Byggeår / Ombygget
- 1910 / 1987
- Omfattet af energimærke
- Ja
- Energimærke
- C
Ejendommen

