Fremvisning
Book en fremvisning

Dyndved Gade 27 & 296430 Nordborg

Boligudlejningsejendom

Investering
137 m²
C
575.000 kr.

Adresse
Dyndved Gade 27 & 29
Sagsnr.
641011441
Ejendomstype
Boligudlejningsejendom
Handelstype
Investering
Pris
575.000 kr.
Afkast
12,02 %
Etageareal
137 m²

Arealer

Grundareal
1.246 m²
Bebygget
127 m²
Boligareal
137 m²
Etageareal
137 m²

Nøgletal

Pris
575.000 kr.
Pris/m²
4.197 kr.
Lejefaktor
5.45
Lejeindtægt
105.600 kr.
Årlig lejeindtægt pr m²
770 kr.
Årlige driftsudgifter
40.732 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
297 kr.
Afkast
12,02 %
Afskrivningsberettiget
Nej
Momsregistreret
Nej

Ejendommen

Byggeår / Ombygget
1850 / 1959
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
C

Fuldt udlejet dobbelthus – attraktiv og overskuelig investering

• Fuldt udlejet med 106.000 kr. i årlig lejeindtægt
• To gode og regulære boliglejemål
• Ejendommen fremstår i pæn stand
• Overskuelig investering – oplagt til den nye investor
• Stor have og gode par­ke­rings­mu­lig­he­der for beboerne

På Dyndved Gade 27 og 29 udbydes denne velholdte og overskuelige in­ve­ste­rings­ejen­dom, der består af et dobbelthus med to gode boliglejemål. Ejendommen er fuldt udlejet og giver dermed køber mulighed for at overtage en investering med lejeindtægt fra første dag.

De to boligenheder fremstår i rigtig fin stand og udgør tilsammen en enkel og attraktiv ud­lej­nings­e­jen­dom. Med en årlig lejeindtægt på ca. kr. 106.000 er der tale om en investering i en størrelse og prisklasse, som gør ejendommen særligt interessant for den nye investor, der ønsker at komme godt i gang med investering i boligudlejning. Samtidig kan ejendommen være et godt supplement til en allerede eksisterende portefølje.

Til ejendommen hører en stor have, som giver beboerne gode muligheder for ophold og udeliv. Hertil kommer gode par­ke­rings­for­hold ved ejendommen. Kombinationen af boligernes stand, udearealerne og den rolige beliggenhed er med til at understøtte ejendommens kvaliteter som ud­lej­nings­e­jen­dom.

Her får køber således en fuldt udlejet og overskuelig in­ve­ste­rings­ejen­dom med to boliglejemål, løbende lejeindtægt og et begrænset antal lejemål at administrere. En interessant mulighed for den investor, der søger en mindre bo­li­g­ud­lej­nings­e­jen­dom på Als.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken