Fremvisning
Book en fremvisning

Niels Ebbesens Gade 22 m.fl.8900 Randers C

Boligudlejningsejendom

Investering
1.816 m²
G
22.000.000 kr.

Adresse
Niels Ebbesens Gade 22 m.fl.
Sagsnr.
892514614
Ejendomstype
Boligudlejningsejendom
Handelstype
Investering
Pris
22.000.000 kr.
Afkast
5,06 %
Etageareal
1.816 m²
Kælder
51 m²

Arealer

Grundareal
1.794 m²
Bebygget
860 m²
Boligareal
1.602 m²
Erhvervsareal
214 m²
Etageareal
1.816 m²
Kælder
51 m²

Nøgletal

Pris
22.000.000 kr.
Pris/m²
12.115 kr.
Lejefaktor
14.21
Lejeindtægt
1.547.674 kr.
Årlig lejeindtægt pr m²
852 kr.
Årlige driftsudgifter
445.849 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
246 kr.
Afkast
5,06 %
Afskrivningsberettiget
Nej
Momsregistreret
Nej

Ejendommen

Antal etager
2
Byggeår / Ombygget
1877

Parkering
0
Toiletter
Ja
Vaskerum
Ja
Vinduestype
Termo

Ejen­doms­por­te­føl­je af velbeliggende små­hu­se­jen­dom­me Randers C

Nu udbydes muligheden for at erhverve et ejen­doms­sel­skab bestående af 6 spændende bo­li­g­ud­lej­nings­e­jen­dom­me.

Porteføljen består af 6 bo­li­g­ud­lej­nings­e­jen­dom­me med 23 boliglejemål, og 3 mindre er­hvervs­le­je­mål, og alle har status som småhus.

Sælger står i dag for drift og administration af ejendommene.
Ejendommene kan købes i en selskabshandel, hvor køberen køber anparterne i Jyske Ejendomme ApS (og herunder selskabet Nyv21A ApS).

Selskabet består af følgende ejendomme:
Niels Ebbesens Gade 22
• Velbeliggende bo­li­g­ud­lej­nings­e­jen­dom i røde sten, i attraktive Tøjhus­ha­ve­kvar­te­ret.
• 5 gode størrelser boliglejemål.

Lene Bredahls Gade 2A-B
• 2 rækkehuse (opdelt i ejer­lej­lig­he­der) i attraktive Tøjhus­ha­ve­kvar­te­ret.
• Gode størrelser boligenheder, og en sjælden unik ejendom i Tøjhushaven.

Mariagervej 43A
• Ud­lej­nings­e­jen­dom i røde sten med 6 boliglejemål og 2 erhverv.
• Gode størrelser lejemål og tæt på Randers C med pro­jek­t­mu­lig­hed.

Pauline Worms Gade 4
• Mindre ud­lej­nings­e­jen­dom i røde sten med 3 lejemål.
• Beliggende på rolig vej mellem Dronningborg og Randers C.