Fremvisning
Book en fremvisning

Jernbanegade 13D ST4690 Haslev

Detail

Brugerejendom
62 m²
C
500.000 kr.

Adresse
Jernbanegade 13D ST
Sagsnr.
473019670
Ejendomstype
Detail
Handelstype
Brugerejendom
Pris
500.000 kr.
Etageareal
62 m²
Kælder
16 m²

Arealer

Erhvervsareal
46 m²
Etageareal
62 m²
Kælder
16 m²

Nøgletal

Pris
500.000 kr.
Pris/m²
8.065 kr.
Grundskyld
58.300 kr.
Bidrag til forening
26.839 kr.
Vurderingsår
2020
Ejendomsværdi
4.000.000 kr.
Grundværdi
2.332.000 kr.

Ejendommen

Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1931

Parkering
0
Toiletter
Ja
Vinduestype
Termo

Flot mindre butikslokale centralt i Haslev

På Jernbanegade i Haslev bymidte udbydes dette fine lille butikslokale, som er beliggende i velfungerende an­dels­bo­lig­for­e­ning.

Ejendommen som er en erhvervsandel består af 46 m² i stueplan fordelt på butikslokale samt mindre baglokale med tekøkken og toilet. Fra baglokaler er der udgang til bagtrappen og nedgang til disponibelt kælderrum på ca. 16. m².

Ejendommen fremstår i særdeles pæn stand og har bl.a. nyere 3-lags energiruder.

Butikslokalet har siden 2019 været benyttet som frisørsalon og sælges som beset og med alt inventar og tilbehør inkl. i udbudsprisen.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken