Fremvisning
Book en fremvisning

Ribe Landevej 3A7100 Vejle

Erhvervsgrund

Projektejendom
560 m²
7.400.000 kr.

Adresse
Ribe Landevej 3A
Sagsnr.
710910290
Ejendomstype
Erhvervsgrund
Handelstype
Projektejendom
Pris
7.400.000 kr.

Arealer

Grundareal
6.296 m²
Bebygget
356 m²
Boligareal
494 m²

Nøgletal

Pris
7.400.000 kr.
Pris/m²
1.175 kr.

Projektgrund tæt på Vejle centrum

Her tilbydes en enestående mulighed for at opføre 24 moderne og spændende boliger på et attraktivt areal tæt på Vejle centrum.

Området er reguleret under Lokalplan nr. 1337 (Boligområde ved Ribe Landevej, Vejle).

Grundarealet andrager i alt 6.296 m² og omfatter 2 matrikler, hvor Ar­ki­tekt­fir­ma­et RUM har udarbejdet et særdeles flot projekt med et samlet boligareal på 2.124 m² fordelt på 24 boliger med 12 stk. 2 værelses på 71 m² og 12 stk. 4 værelses på 106 m².

Projektet er beliggende tæt på naturområderne i Vejle Ådal, og det kuperede terræn sikrer mange af boligerne en super udsigt over området.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken