Fremvisning
Book en fremvisning

Lansen 79230 Svenstrup J

Erhvervsgrund

Brugerejendom
8.028 m²
2.300.000 kr.

Adresse
Lansen 7
Sagsnr.
912112455
Ejendomstype
Erhvervsgrund
Handelstype
Brugerejendom
Pris
2.300.000 kr.

Arealer

Grundareal
8.028 m²

Nøgletal

Pris
2.300.000 kr.
Pris/m²
287 kr.
Grundskyld
68.811 kr.
Vurderingsår
0

Ejendommen

Omfattet af energimærke
Nej

Attraktiv erhvervsparcel i dynamisk vækstområde

• Attraktiv erhvervsgrund i Svenstrup
• Få minutters kørsel fra motorvej E45
• 8.028 m² - be­byg­gel­ses­pro­cent på 60
• Mulighed for køb med projekt
• Beliggende i område i stor udvikling

I et nyere og markant erhvervsområde i Svenstrup udbydes nu en særdeles velplaceret erhvervsgrund på 8.028 m². Området ligger i direkte tilknytning til motorvej E45 og i kort afstand fra Aalborg. Størstedelen af de om­kring­lig­gen­de parceller er allerede bebygget med moderne og markante domiciler inden for kontor, handel og service.

Grunden har en fremragende eksponering og let adgang til det overordnede vejnet. Med få minutters kørsel nås både Aalborg centrum, handelsområdet City Syd samt IKEA. Den tætte placering ved E45 sikrer effektiv logistik og nem tilgængelighed for både medarbejdere og kunder.

Området er omfattet af Lokalplan 6-1-120 Erhverv, Flødal Alle, Svenstrup som giver mulighed for følgende er­hvervs­mæs­si­ge formål:
• Let industri og håndværk
• Transport- og lo­gi­stik­virk­som­he­der
• Tekniske anlæg
• Regnvands- og klimaanlæg

Der kan som hovedregel altid etableres kontor/administration i forbindelse med den specifikke anvendelse.
Området tillader virksomheder inden for miljøklasse 2–5.

Be­byg­gel­ses­pro­cen­ten må maksimalt udgøre 60 % for den enkelte parcel. Byggeri kan opføres i op til 3 etager med en maksimal bygningshøjde på 11 meter.