Fremvisning
Book en fremvisning

Islevbrovej 162610 Rødovre

Lager/Produktion

Brugerejendom
1.737 m²
E
14.000.000 kr.

Adresse
Islevbrovej 16
Sagsnr.
27801579
Ejendomstype
Lager/Produktion
Handelstype
Brugerejendom
Pris
14.000.000 kr.
Etageareal
1.737 m²
Kælder
35 m²

Arealer

Grundareal
4.875 m²
Bebygget
956 m²
Erhvervsareal
1.737 m²
Etageareal
1.737 m²
Kælder
35 m²

Nøgletal

Pris
14.000.000 kr.
Pris/m²
8.060 kr.
Ejendomsskatter
86.654 kr.
Grundskyld
47.599 kr.
Dækningsafgift
39.055 kr.
Forsikringspræmie
9.251 kr.
Vurderingsår
2024
Ejendomsværdi
4.500.000 kr.
Grundværdi
2.092.100 kr.

Ejendommen

Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1948
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
E

Faciliteter

Indlagt el
Indlagt el sikret med 63 ampere
Parkering
0
Udenomsarealer
Delvist befæstet
Vinduestype
Termo

Projektejendom tæt på Motorring 3

Ejendommen er en ældre projektejendom i 2 plan, med et samlet etageareal på 1.737 m² og beliggende på 4.875 m² grund.
Ejendommen er placeret helt op til Motorring 3 på den ene side og et bladet bolig- og erhvervsområde op mod Islevbrovej.
Stueplan er primært udlejet som værk­steds­le­je­mål, bestående af autoværksteder, sned­ker­værk­sted samt lagerlejemål m.v.
Hele 1. sal er fri for lejere og lokalerne fremstår i dårlig bygningsmæssig stand og skal totalrenoveres, inden de tages i brug.
Foran ejendommen er der får få år siden etableret en ny dag­lig­va­re­for­ret­ning.
Derudover forefindes private boliger omkring ejendommen. Dels som rækkehuse og et par private villaer.
Ejendommen vil være oplagt til et byggeprojekt til f.eks. til rækkehuse eller nyt er­hvervs­byg­ge­ri, hvilket dog kræver en ny lokalplan.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken