Fremvisning
Book en fremvisning

Elektronvej 52670 Greve

Lager/Produktion

Brugerejendom
482 m²
8.995.000 kr.

Adresse
Elektronvej 5
Sagsnr.
469007510
Ejendomstype
Lager/Produktion
Handelstype
Brugerejendom
Pris
8.995.000 kr.
Etageareal
482 m²

Arealer

Grundareal
3.000 m²
Bebygget
452 m²
Erhvervsareal
482 m²
Etageareal
482 m²

Nøgletal

Pris
8.995.000 kr.
Pris/m²
18.662 kr.
Grundskyld
16.774 kr.
Dækningsafgift
4.800 kr.
Forsikringspræmie
21.779 kr.
Årlige driftsudgifter
21.575 kr.
Vurderingsår
2023
Ejendomsværdi
2.300.000 kr.
Grundværdi
1.050.000 kr.

Ejendommen

Antal etager
2
Byggeår / Ombygget
1979 / 2007
Omfattet af energimærke
Nej

Faciliteter

Ampere
100
Bad og omklædning
Ja
Porte
Ja
Udenomsarealer
Delvist befæstede

Velindrettet er­hverv­se­jen­dom med mange an­ven­del­ses­mu­lig­he­der

• Isoleret er­hvervs­byg­ning på 482 m² med god loftshøjde og optimal indretning til værksted, lager mv.
• Fire store porte, som sikrer nem adgang for lastbiler, varevogne og maskiner
• Tidligere last­bil­værk­sted med mange an­ven­del­ses­mu­lig­he­der inden for erhverv
• Stor grund på 3.000 m², delvist befæstet – velegnet til parkering, oplag og manøvrearealer
• Indskudt dæk med kontor og tekøkken samt opvarmning via fjernvarme

På Elektronvej 5 i Greve udbydes denne solide og funktionelle er­hverv­se­jen­dom, der tidligere har været anvendt som last­bil­værk­sted, men som i dag byder på et bredt spektrum af an­ven­del­ses­mu­lig­he­der inden for bl.a. værksted, lager, produktion eller håndværk.

Den isolerede er­hvervs­byg­ning udgør i alt 482 m² og fremstår med rigtig god loftshøjde, hvilket giver optimale arbejdsforhold og fleksibel indretning. Ejendommen er udstyret med fire store porte, som sikrer nem adgang for større køretøjer, maskiner og vareleverancer.

Indvendigt er der etableret et mindre indskudtdæk, som rummer både tekøkken og kon­tor­fa­ci­li­te­ter, hvilket giver en praktisk opdeling mellem drift og administration. Ejendommen opvarmes via fjernvarme, hvilket sikrer en stabil og energieffektiv varmeforsyning.