Fremvisning
Book en fremvisning

Hentregårdsvej 43751 Østermarie

Lager/Produktion

Brugerejendom
805 m²
1.600.000 kr.

Adresse
Hentregårdsvej 4
Sagsnr.
372001497
Ejendomstype
Lager/Produktion
Handelstype
Brugerejendom
Pris
1.600.000 kr.
Etageareal
805 m²

Arealer

Grundareal
9.282 m²
Bebygget
805 m²
Erhvervsareal
805 m²
Etageareal
805 m²

Nøgletal

Pris
1.600.000 kr.
Pris/m²
1.988 kr.
Grundskyld
7.104 kr.
Forsikringspræmie
13.984 kr.
Vurderingsår
2020
Ejendomsværdi
1.401.400 kr.
Grundværdi
287.400 kr.

Ejendommen

Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1989 / 2002
Omfattet af energimærke
Nej

Autoværksted med ud­stil­lings­lo­ka­le, i udkanten af Østermarie

Nu er der mulighed for at erhverve bygningerne, hvor der siden 1989 har været drevet autoværksted, idet nuværende ejer har valgt at flytte sine virksomheder til en anden lokation.

Ejendommen er oprindelig opført som autoværksted i 1989 med en tilbygning i 2002, hvor der blev tilføjet ud­stil­lings­lo­ka­le til biler m.m.

Grunden er anlagt med en stor skærvebelagt forplads, samt et stort græsareal m.m.

Ejendommen, som fremtræder med facader og tage i stålplader, indeholder bl.a. følgende:

- Ud­stil­lings­lo­ka­le med store vinduer, kontor og mødelokale.
- Per­so­na­le­køk­ken/frokoststue
- Værksted med hejseport, og opgang til indskudt etage til lager e.l.
- Per­so­na­le­fa­ci­li­te­ter med omklædning, bad og toiletter
- Kundetoilet
- 2 disponible rum
- Stort rum p.t. med dækmaskine m.m. (tidligere malerkabine)

- Lager til dækopbevaring m.m.

Går du med en drøm om dit eget autoværksted, eller anden virksomhed af en art,
så er der her at du har mulighederne !!

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her