Fremvisning
Book en fremvisning

Glentevej 354600 Køge

Lager/Produktion

Investering
1.245 m²
11.495.000 kr.

Adresse
Glentevej 35
Sagsnr.
469007324
Ejendomstype
Lager/Produktion
Handelstype
Investering
Pris
11.495.000 kr.
Afkast
5,74 %
Etageareal
1.245 m²

Arealer

Grundareal
2.718 m²
Bebygget
1.245 m²
Produktionsareal
1.245 m²
Etageareal
1.245 m²

Nøgletal

Pris
11.495.000 kr.
Pris/m²
9.233 kr.
Lejefaktor
14.89
Lejeindtægt
772.223 kr.
Årlig lejeindtægt pr m²
620 kr.
Årlige driftsudgifter
123.608 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
99 kr.
Afkast
5,74 %
Afskrivningsberettiget
Ja
Momsregistreret
Ja

Ejendommen

Forsikringen omfatter:
Brand, Bygning, Udvidet rørskade, Svamp/Insekt
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1951 / 1967

Termo

In­ve­ste­rings­ejen­dom med solid og stabil lejerbase

• Nyere hal på ejendommen
• Mulighed for at opføre yderligere bygning
• God beliggenhed i attraktivt erhvervsområde
• God spredning i lejertyper
• Stabil ind­tægts­sik­ker­hed og lav risiko for tomgang

Glentevej 35 i Køge præsenterer en enestående mulighed for investorer, der søger en vel­kon­so­li­de­ret ejendom med en solid lejerbase.

Ejendommen er fuldt udlejet med en god spredning i lejertyper, hvilket giver en stabil ind­tægts­sik­ker­hed og lav risiko for tomgang. Ejendommen er beliggende i et attraktivt industriområde i Køge, som er i konstant udvikling og vækst. Området er kendt for sin gode infrastruktur, nærhed til motorveje og havn, samt let adgang til offentlig transport. Dette gør Glentevej 35 til et attraktivt sted for erhvervslejere og investorer.

Ejendommen byder på fleksible og funktionelle lokaler, der kan tilpasses forskellige typer af erhvervsdrift. Med et samlet areal på 1.145 m² fordelt over flere etager, er der rig mulighed for at imødekomme lejernes individuelle behov og ønsker.
Med en kontantpris påkr. 11.495.000 er Glentevej 35 en attraktiv in­ve­ste­rings­ejen­dom med god værdi for pengene. Ejendommen har et stort potentiale for fremtidig værdistigning og ind­tje­nings­mu­lig­he­der, hvilket gør den til en god investering for både erfarne og nye investorer.