Fremvisning
Book en fremvisning

Industrivænget 194622 Havdrup

Lager/Produktion

Brugerejendom
3.117 m²
12.500.000 kr.

Adresse
Industrivænget 19
Sagsnr.
403601168
Ejendomstype
Lager/Produktion
Handelstype
Brugerejendom
Pris
12.500.000 kr.
Etageareal
3.117 m²

Arealer

Grundareal
7.984 m²
Bebygget
2.875 m²
Erhvervsareal
3.117 m²
Etageareal
3.117 m²

Nøgletal

Pris
12.500.000 kr.
Pris/m²
4.010 kr.
Vurderingsår
2019
Ejendomsværdi
5.800.000 kr.
Grundværdi
1.796.400 kr.

Ejendommen

Byggeår / Ombygget
1971 / 1977
Omfattet af energimærke
Nej

Faciliteter

Ampere
250 ampere
Bad og omklædning
Ja
Køkkenfaciliteter
Tekøkken
Toiletter
Ja

Højloftet lager- og pro­duk­tions­e­jen­dom med central beliggenhed mellem Køge og Roskilde

• Store søjlefrie og opvarmede lager-/pro­duk­tions­hal­ler med regulært areal og god loftshøjde
• Store porte
• Veldisponerede kon­tor­fa­ci­li­te­ter med fleksibel indretning, te-køkken samt bade- og toilet­fa­ci­li­te­ter
• Store udenomsarealer med gode parkerings-, manøvre- og op­lags­mu­lig­he­der
• Lav kva­drat­me­ter­pis og god beliggenhed mellem Roskilde og Køge

Ejendommen på Industrivænget 19, 4622 Havdrup er en rummelig lager- og pro­duk­tions­e­jen­dom opført i 1971 med efterfølgende til- og ombygninger i 1977 og 1987. Ejendommen består primært af store regulære og højloftede lagerhaller med tilhørende kon­tor­fa­ci­li­te­ter.

Lagerhallerne er overvejende søjlefri, opvarmede og har loftshøjder på op til henholdsvis 8,8 og 9,6 meter. Hallerne er indrettet med kørefast underlag og har store porte (ca. 4 x 4 meter) på ejendommens bagside, hvilket sikrer gode adgangs- og lo­gi­stik­for­hold. Hallerne er delvist indrettet med mindre re­ser­ve­delslag­re og værk­steds­om­rå­der.

Opvarmning sker via henholdsvis gulvvarme og strålevarme, og ejendommen er yderligere udstyret med funktionelle faciliteter såsom udsugning, svingkraner og traverskran med løftekapacitet på op til 5 ton.