Fremvisning
Book en fremvisning

Skovbrynet 164773 Stensved

Lager/Produktion

Brugerejendom
454 m²
2.500.000 kr.

Adresse
Skovbrynet 16
Sagsnr.
473019809
Ejendomstype
Lager/Produktion
Handelstype
Brugerejendom
Pris
2.500.000 kr.
Etageareal
454 m²

Arealer

Grundareal
1.636 m²
Bebygget
454 m²
Erhvervsareal
454 m²
Etageareal
454 m²

Nøgletal

Pris
2.500.000 kr.
Pris/m²
5.507 kr.
Ejendomsskatter
284 kr.
Grundskyld
2.068 kr.
Renovation m.v.
1.500 kr.
Forsikringspræmie
15.159 kr.
Vurderingsår
2020
Ejendomsværdi
1.350.000 kr.
Grundværdi
64.000 kr.

Ejendommen

Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
2012
Omfattet af energimærke
Nej

Lager, logistik og kontor ejendom ved Vordingborg.

Ejendommen på Skovbrynet 16 i Stensved fremstår som en moderne og yderst anvendelig er­hverv­se­jen­dom, opført i 2012 og i rigtig god, tidssvarende stand. Her får man en funktionel og fleksibel ejendom, der i særlig grad henvender sig til mindre og mellemstore håndværks-, service- og pro­duk­tions­virk­som­he­der med aktiviteter på Sydhavsøerne samt Syd- og Midtsjælland.

Bygningen udgør i alt 454 m² og er indrettet med en stor, regulær og fuldt søjlefri hal, der er opført i 2014 og som giver optimale in­dret­nings­mu­lig­he­der og maksimal udnyttelse af arealet. Hallen er isoleret og udført med slidstærkt gulv, hvilket gør den velegnet til både lager, værksted, lettere produktion og ser­vi­ce­funk­tio­ner.

Til ejendommen hører et velfungerende og præsentabelt kontor- og kantineafsnit i en god størrelse, som uden større indgreb kan opdeles yderligere efter behov. Herudover er der pæne faciliteter med bad og toilet. Kontor-, kantine- og servicearealer opvarmes via luft-til-vand varmepumpe, hvilket bidrager til en fornuftig og energieffektiv drift.

Grunden udgør 1.636 m² og er i vidt omfang befæstet med flisebelægning, hvilket giver gode forhold for oplag, kørsel og manøvrering. Der er desuden etableret overdækning, så materialer, udstyr og trailere kan opbevares tørt og praktisk.