Fremvisning
Book en fremvisning

Hydrovej 46270 Tønder

Lager/Produktion

Brugerejendom
1.347 m²
C
4.995.000 kr.

Adresse
Hydrovej 4
Sagsnr.
620510540
Ejendomstype
Lager/Produktion
Handelstype
Brugerejendom
Pris
4.995.000 kr.
Etageareal
1.347 m²

Arealer

Grundareal
10.408 m²
Bebygget
1.347 m²
Erhvervsareal
1.347 m²
Etageareal
1.347 m²

Nøgletal

Pris
4.995.000 kr.
Pris/m²
3.708 kr.
Grundskyld
16.093 kr.
Vurderingsår
2019
Ejendomsværdi
2.650.000 kr.
Grundværdi
832.600 kr.

Ejendommen

Byggeår / Ombygget
1996 / 2014

Ja

Attraktiv er­hverv­se­jen­dom med mange an­ven­del­ses­mu­lig­he­der.

• Er­hverv­se­jen­dom med stor synlighed og fleksibel anvendelse
• Ideel til lager, værksted, entreprenør eller han­delsvirk­som­hed
• Attraktiv og central placering i Tønder
• Nem tilkørsel, synlig eksponering og gode faciliteter

Er­hverv­se­jen­dom med stor synlighed og fleksibel anvendelse – ideel til lager, værksted, entreprenør eller han­delsvirk­som­hed. På en attraktiv og central placering i Tønder udbydes nu denne velholdte og alsidige er­hverv­se­jen­dom med et samlet bygningsareal på 1.347 m² fordelt på flere isolerede haller og kon­tor­fa­ci­li­te­ter – beliggende på en 10.408 m² stor grund med kørefast belægning og god adgang for tung trafik.

Ejendommen er indrettet med følgende faciliteter:
• Hal 1: Ca. 470 m² med en loftshøjde på ca. 5 m og port i 4,5 m højde.
• Hal 2: Ca. 395 m², loftshøjde ca. 4,6 m, to store porte giver nem adgang.
• Hal 3: Ca. 195 m², loftshøjde ca. 5 m, to porte og en integreret smøregrav – ideel til mekanisk værksted eller ser­vi­ce­funk­tion.
• Hal 4: Ca. 100 m², primært anvendt som værksted. Rummer et indskudt dæk og to porte.

De resterende kvadratmeter er fordelt på kontor, butikslokale, frokoststue og personalerum, hvilket gør ejendommen velegnet til en kombineret drifts- og ad­mi­ni­stra­tions­funk­tion.