Fremvisning
Book en fremvisning

Tingvejen 28A6500 Vojens

Lager/Produktion

Brugerejendom
1.060 m²
5.500.000 kr.

Adresse
Tingvejen 28A
Sagsnr.
620510710
Ejendomstype
Lager/Produktion
Handelstype
Brugerejendom
Pris
5.500.000 kr.
Etageareal
1.060 m²

Arealer

Grundareal
7.122 m²
Bebygget
1.060 m²
Erhvervsareal
1.060 m²
Etageareal
1.060 m²

Nøgletal

Pris
5.500.000 kr.
Pris/m²
5.189 kr.
Grundskyld
13.880 kr.
Vurderingsår
2019
Ejendomsværdi
1.650.000 kr.
Grundværdi
569.800 kr.

Ejendommen

Byggeår / Ombygget
1985
Omfattet af energimærke
Nej

Velindrettet er­hverv­se­jen­dom med produktion og kontor

• Kombineret erhverv med produktion, kontor og lager
• Rummeligt og fleksibelt pro­duk­tions­a­re­al
• Lyse og funktionelle kontorlokaler
• Per­so­na­le­fa­ci­li­te­ter med omklædning og tekøkken
• God beliggenhed med nem adgang og parkering

Velbeliggende er­hverv­se­jen­dom i et etableret industriområde i Vojens udbydes nu til salg. Ejendommen fremstår funktionel og velindrettet med en god kombination af pro­duk­tions­a­re­a­ler, kon­tor­fa­ci­li­te­ter og personalerum, hvilket gør den særdeles anvendelig til en bred vifte af erhvervsformål.

Pro­duk­tions­de­len udgør ejendommens centrale område og fremstår som et rummeligt og regulært areal med god loftshøjde og solide in­stal­la­tions­for­hold. Lokalerne er indrettet med henblik på effektiv drift og giver mulighed for fleksibel indretning afhængigt af virksomhedens behov. Der er gode adgangsforhold til produktionen, hvilket gør håndtering af varer og materialer enkel og effektiv.

Kon­to­r­af­snit­tet er placeret i naturlig tilknytning til pro­duk­tions­om­rå­det og indeholder lyse og funktionelle lokaler, der egner sig til både administration, ledelse og mø­de­ak­ti­vi­te­ter. Samspillet mellem kontor og produktion gør det nemt at opretholde en smidig daglig drift.

Ejendommen tilbyder desuden gode per­so­na­le­fa­ci­li­te­ter, herunder omklædningsrum samt en rummelig personalestue med tilhørende tekøkken. Her er der mulighed for, at medarbejderne kan holde pauser i behagelige omgivelser, hvilket bidrager positivt til arbejdsmiljøet.