Fremvisning
Book en fremvisning

Kærbækvej 386823 Ansager

Lager/Produktion

Brugerejendom
811 m²
D
6.498.000 kr.

Adresse
Kærbækvej 38
Sagsnr.
620510533
Ejendomstype
Lager/Produktion
Handelstype
Brugerejendom
Pris
6.498.000 kr.
Etageareal
811 m²

Arealer

Grundareal
337.650 m²
Bebygget
811 m²
Boligareal
249 m²
Erhvervsareal
223 m²
Etageareal
811 m²

Nøgletal

Pris
6.498.000 kr.
Pris/m²
8.012 kr.
Grundskyld
23.163 kr.
Vurderingsår
2020
Ejendomsværdi
4.500.000 kr.
Grundværdi
968.000 kr.

Ejendommen

Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
D

Fantastisk beliggende ejendom med mulighed for at drive erhverv

• Unik beliggenhed
• Isoleret værksted egnet til erhverv
• Velholdte bygninger
• Fremragende jagtmuligheder på varieret vildt, muflonfår, råvildt og krondyr
• Stor lys bolig med god planløsning

Plads til både liv og virksomhed – Kærbækvej 38, 6823 Ansager

Denne velholdte ejendom rummer ideelle rammer for dig, der ønsker at kombinere bolig og erhverv i rolige omgivelser. Med et rummeligt stuehus på 249 m² og flere anvendelige drifts­byg­nin­ger – herunder en isoleret lade – åbner ejendommen op for mange muligheder: værksted, liberalt erhverv, lager, mindre produktion eller anden er­hvervsak­ti­vi­tet med behov for plads og ro.

Det isolerede værksted på 223 m² gør ejendommen særlig attraktivt for den er­hvervs­dri­ven­de. Her får du et alsidigt og opvarmet rum, der er oplagt til håndværk, opbevaring, atelier eller drift af virksomhed hjemmefra – helt uden at gå på kompromis med privatliv og komfort.

Stuehuset fremstår lyst og moderne med en åben planløsning og store opholdsrum. I stueetagen finder du blandt andet to stuer, en stor havestue med tre udgange til terrasse, køkken fra 2012, badeværelse, værelse og bryggers med viktualierum. På førstesalen ligger endnu en stue med adgang til altan, to værelser, disponibelt rum samt soveafdeling med walk-in closet og badeværelse.