Fremvisning
Book en fremvisning

Trehøjevej 157200 Grindsted

Lager/Produktion

Brugerejendom
1.078 m²
B
4.950.000 kr.

Adresse
Trehøjevej 15
Sagsnr.
710910133
Ejendomstype
Lager/Produktion
Handelstype
Brugerejendom
Pris
4.950.000 kr.
Etageareal
1.078 m²

Arealer

Grundareal
2.345 m²
Bebygget
1.078 m²
Erhvervsareal
1.078 m²
Etageareal
1.078 m²

Nøgletal

Pris
4.950.000 kr.
Pris/m²
4.592 kr.
Ejendomsskatter
1.000 kr.
Grundskyld
5.472 kr.
Renovation m.v.
1.000 kr.
Forsikringspræmie
12.000 kr.
Vurderingsår
2018
Ejendomsværdi
2.800.000 kr.
Grundværdi
334.200 kr.

Ejendommen

Byggeår / Ombygget
1997 / 2007

Befæstet

Flot lagerejendom med kontor og udlejning til detail i Grindsted

Ejendommen på 1.078 m2 med 375 m2 til detail og 703 m2 til lager, produktion og kontor. Grunden er på 2.345 m2.

Oplagt til håndværkere eller let industri. En solid og velbeliggende ejendom.

Der er generel nem adgang til ejendommen med mulighed for ind- og udlæsning af materialet. Lageret er betongulv, troldtekt plader på lofter og cirka 6 meter til kip. Der er port for enden af bygninger, som er overdækket. Der er kontor og indskudt dæk i lagerdelen. Desuden er der gulvvarme i hele bygningen inklusive lageret.

Endvidere der et funktionelt køkken samt toilet- og bad/om­klæd­nings­mu­lig­he­der for ansatte.

Ejendommen har desuden stort befæstet areal og par­ke­rings­plad­ser for både kunder og medarbejdere.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken