Fremvisning
Book en fremvisning

Sydkrogen 107300 Jelling

Lager/Produktion

Investering
848 m²
B
6.000.000 kr.

Adresse
Sydkrogen 10
Sagsnr.
710910315
Ejendomstype
Lager/Produktion
Handelstype
Investering
Pris
6.000.000 kr.
Afkast
6,83 %
Etageareal
848 m²

Arealer

Grundareal
3.200 m²
Bebygget
707 m²
Erhvervsareal
848 m²
Etageareal
848 m²

Nøgletal

Pris
6.000.000 kr.
Pris/m²
7.075 kr.
Lejefaktor
11.97
Lejeindtægt
501.339 kr.
Årlig lejeindtægt pr m²
591 kr.
Årlige driftsudgifter
96.736 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
114 kr.
Afkast
6,83 %
Afskrivningsberettiget
Ja
Momsregistreret
Ja

Ejendommen

Antal etager
2
Byggeår / Ombygget
2009

Ja

Velbeliggende er­hverv­se­jen­dom i Jelling sælges

Denne super fine ejendom har en profilstærk beliggenhed i Jellings østlige udkant med facade mod den store rundkørsel mod Vejle.

Ejendommen er opført i 2009 og består af 2 sammenhængende bygningsafsnit. Den forreste del af ejendommen består af et flot kontorafsnit i 2 etager med facaden beklædt med lyse og rektangulære fi­ber­be­ton­pla­der, der giver ejendommen et moderne og minimalistisk udtryk. Den bagerste del består af en regulær lagerhal med facader i mørke metalpaneler.

Kontordelen er pt. opdelt i 4 separate enheder. I stueplan består indretningen af flotte lyse kontorlokaler med tilhørende mødelokale, spisekøkken samt toiletter. Stueetagen er udlejet til AC (el, vvs, energi) og Jelling Padel. 1 salen består af nogle lyse og indbydende lokaler, der er udlejet til henholdsvis Jelling Massage og Organic Hair Lounge.

Lagerbygningen består af 2 regulære og mul­ti­an­ven­de­li­ge haller, der begge er forsynet med en stor port i gavlen. Den ene hal anvendes til lager for AC, mens der i den anden hal er opstillet en double panorama padelbane, der bookes via Jelling Padel.

Ejendommens udenomsarealer er udlagt som parkerings- og til­kør­sel­s­a­re­al samt græsplæne.