Fremvisning
Book en fremvisning

Graham Bells Vej 25A8200 Aarhus N

Lager/Produktion

Investering
988 m²
D
15.750.000 kr.

Adresse
Graham Bells Vej 25A
Sagsnr.
813003155
Ejendomstype
Lager/Produktion
Handelstype
Investering
Pris
15.750.000 kr.
Afkast
6,84 %
Etageareal
988 m²

Arealer

Grundareal
10.157 m²
Bebygget
847 m²
Kontorareal
266 m²
Produktionsareal
722 m²
Etageareal
988 m²

Nøgletal

Pris
15.750.000 kr.
Pris/m²
15.941 kr.
Lejefaktor
12.96
Lejeindtægt
1.215.079 kr.
Årlig lejeindtægt pr m²
1.229 kr.
Årlige driftsudgifter
173.103 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
175 kr.
Afkast
6,84 %

Byggeår / Ombygget
1980 / 1993

Indlagt el
Indlagt el sikret med 63 ampere
Kabling
Ja
Køkkenfaciliteter
Ja
Loftshøjde
Ejendommen har en loftshøjde på 5,0 meter
Termo

Velbeliggende værksted med stor oplagsplads

• Velfaciliteret værk­sted­s­e­jen­dom
• Forsynet med 8 porte i terrænniveau
• God fordeling af lager og kon­tor­kva­drat­me­ter
• Stor befæstet grund med god udenomsplads
• Stor eksponering ud til Randersvej s.f. Djurslands­mo­tor­vej­en
• Lejekontrakt med lang bin­dings­pe­ri­o­de

Ejendommen er in­du­stri­e­jen­dom med et samlet etageareal på 988 m², der fordeler sig på henholdsvis 722 m² værksted og 266 m² administration med nye døre og vinduer.

Ejendommen har tidligere været last­bils­værk­sted og derfor forsynet med flere spe­ci­al­in­stal­la­tio­ner. Herunder nævnes 8 porte i terrænniveau og værkstedgrav, hvilket er lukket af i dag, men kan reetableres.

Ejendommen er beliggende på en 10.157 m² stor indhegnet grund i det attraktive er­hvervskvar­ter i Skejby. Grunden er delvist befæstet med SF-sten grus og asfalt.
Det bemærkes, at der er stor eks­po­ne­rings­vær­di ud til Randersvej syd for Djurslands­mo­tor­vej­en, hvor der dagligt passerer 17.700 bilister forbi i henhold til trafikal fra Aarhus Kommune.