Fremvisning
Book en fremvisning

Gjellerupvej 848230 Åbyhøj

Lager/Produktion

Brugerejendom
4.829 m²
E
22.000.000 kr.

Adresse
Gjellerupvej 84
Sagsnr.
813003341
Ejendomstype
Lager/Produktion
Handelstype
Brugerejendom
Pris
22.000.000 kr.
Etageareal
4.829 m²

Arealer

Grundareal
8.102 m²
Etageareal
4.829 m²

Nøgletal

Pris
22.000.000 kr.
Pris/m²
4.556 kr.
Årlige driftsudgifter
508.317 kr.
Vurderingsår
0

Ejendommen

Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
E

Projekt- eller brugerejendom i attraktivt erhvervsområde

Markant kontor- og lagerejendom i det attraktivt område ved Åbyhøj Erhvervspark.

Ejendommen har historisk været fuldt udlejet samt delvist anvendt til lager af nuværende ejer, som har haft ejendommen i besiddelse i 30 år.

Aktuelt er størstedelen af ejendommen tom, hvorfor den oplagt kan anvendes som domicil til virksomheden med behov for kontor, lager og p-pladser samlet ét sted nær Aarhus C og mo­tor­vejs­net­tet.

Ejendommen henvender sig tillige til investoren, som ser muligheder i at optimere og transformere de forældede kontorafsnit, i et attraktivt erhvervsområde.

Der er gode op­de­lings­mu­lig­he­der i ejendommen, som kan servicere kontorbehov fra 235 m² til ca. 1.900 m².

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken