Fremvisning
Book en fremvisning

Stavneagervej 398250 Egå

Lager/Produktion

Brugerejendom
580 m²
B
5.250.000 kr.

Adresse
Stavneagervej 39
Sagsnr.
813003350
Ejendomstype
Lager/Produktion
Handelstype
Brugerejendom
Pris
5.250.000 kr.
Etageareal
580 m²
Kælder
50 m²

Arealer

Grundareal
1.200 m²
Bebygget
530 m²
Etageareal
580 m²
Kælder
50 m²

Nøgletal

Pris
5.250.000 kr.
Pris/m²
9.052 kr.
Grundskyld
12.257 kr.
Dækningsafgift
8.989 kr.
Vurderingsår
2026
Ejendomsværdi
2.000.000 kr.
Grundværdi
4.320.000 kr.

Ejendommen

Byggeår / Ombygget
1977 / 1990
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
B

Faciliteter

Bad og omklædning
3 bade med mulighed for omklædning
Indlagt el
Anslået 35 AMP
Køkkenfaciliteter
2 køkkener
Loftshøjde
2,75 meter
Parkering
2 porte i terrænniveau
Porte
Gode parkeringsmuligheder
Udenomsarealer
Primært befæstet

Er­hverv­se­jen­dom med stærk eksponering og fleksible an­ven­del­ses­mu­lig­he­der

Ejendommen på Stavneagervej 39 fremstår særdeles attraktiv med en strategisk placering i Egå, tæt på områdets ho­ved­færds­elsåre samt det overordnede motorvejsnet. Dette sikrer nem og effektiv adgang for både medarbejdere, kunder og leverandører.

En væsentlig fordel ved ejendommen er dens synlige placering ud mod Grenåvej, hvor en betydelig trafikmængde på op mod ca. 16.000 biler passerer dagligt. Dette giver en oplagt mulighed for eksponering og profilering af virksomhedens brand.

Området er desuden velforsynet med offentlig transport, herunder hyppige busafgange cirka hvert 15. minut, hvilket gør det nemt for ansatte og besøgende at komme til og fra ejendommen uden bil.

Ejendommen udgør i alt 580 m² bygning, som er funktionelt fordelt på kontor, lager og showroom. Indretningen gør ejendommen velegnet til en bred vifte af erhverv, hvor kombinationen af administration, opbevaring og kundevendte faciliteter er central.

Ejendommen kan let opdeles i to enheder, som også tidligere har været tilfældet. Det fremstår attraktiv med en velfungerende fordeling mellem kontorarealer og lager/showroom. Denne sammensætning matcher i høj grad den nuværende efterspørgsel i markedet og giver fleksible an­ven­del­ses­mu­lig­he­der for mange typer virksomheder.