Fremvisning
Book en fremvisning

Thurøvej 29500 Hobro

Lager/Produktion

Brugerejendom
2.037 m²
D
5.795.000 kr.

Adresse
Thurøvej 2
Sagsnr.
892515150
Ejendomstype
Lager/Produktion
Handelstype
Brugerejendom
Pris
5.795.000 kr.
Etageareal
2.037 m²
Kælder
105 m²

Arealer

Grundareal
7.600 m²
Bebygget
2.037 m²
Erhvervsareal
2.037 m²
Etageareal
2.037 m²
Kælder
105 m²

Nøgletal

Pris
5.795.000 kr.
Pris/m²
2.845 kr.
Ejendomsskatter
20.647 kr.
Grundskyld
20.647 kr.
Forsikringspræmie
26.567 kr.
Vurderingsår
2019
Ejendomsværdi
7.400.000 kr.
Grundværdi
380.000 kr.

Ejendommen

Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1998 / 2013
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
D

Faciliteter

Ampere
100 ampere
Loftshøjde I ben
4,9 m
Loftshøjde I kip
8,0 m
Mødefaciliteter
Ja
Porte
3 m x 3 m og 4 m x 4 m
Toiletter
Ja
Udenomsarealer
Befæstet
Vinduestype
Termo

Unik mulighed for bilforretning med værksted på attraktiv placering i Hobro

Her har du en sjælden mulighed for at leje en bygning som egner sig perfekt til salg af biler, men som også kan anvendes til mange andre formål.
Det kunne eksempelvis være en stor genbrugsbutik, fitnesscenter, salg af havemaskiner osv.

Ejendommen er velbeliggende lige ved box-området i Hobro, hvor du bl.a. finder tHansen, Meny, Netto, Skousen, Maxi Zoo, hvilket trækker en helt naturlig trafik fra mulige kunder.

Ejendommen er indrettet med et godt stort showroom med godt lysindfald, derudover kontorer/lager og vel­færd­fa­ci­li­te­ter (herunder frokoststue) samt brugbar kælder til depot. Der er adgang til showroomet via port og skydedør, så det er nemt at køre biler ind og ud. Ligeledes er der adgang til lageret via port, så det er nemt at håndtere reservedele. Derudover rummer ejendommen et værksted på hele 700 m², som der er adgang til fra hele 3 porte. To af dem måler 3,5 x 3,5 m. Værkstedet er i øvrigt driftsklar med lifte.