Fremvisning
Book en fremvisning

Helsingørsgade 19A3400 Hillerød

Blandet ejendom

132 m²
C
149.700 kr./år

Adresse
Helsingørsgade 19A
Sagsnr.
342346397
Ejendomstype
Blandet ejendom
Årlig leje
149.700 kr./år
Erhvervsareal
132 m²
Kælder
39 m²

Arealer

Erhvervsareal
132 m²
Etageareal
132 m²
Kælder
39 m²

Nøgletal

Årlig leje
149.700 kr./år
Månedlig leje
12.475 kr.
Årlig leje pr. m²
1.134 kr.
Årlige driftsudgifter
34.610 kr.
Månedlige driftsudgifter
2.884 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
262 kr.
Bruttoleje pr. år
184.310 kr.
Månedlig bruttoleje
15.359 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.396 kr.
Depositum
78.300 kr.

Opsigelse
6 mdr.
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min 2,5 %
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Udefineret
Byggeår / Ombygget
1961
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
C

Nyrenoveret butikslokale på gågaden i Hillerød

Lejemålet udgør i alt 93 m² lyse og indbydende butikslokaler med trægulve samt direkte adgang til en højloftet og velbelyst kælder på 39 m², velegnet til lager og opbevaring.

Butikken ligger ca. 100 meter fra Torvet i Hillerød, omgivet af apoteket og et bredt udvalg af spe­ci­al­bu­tik­ker.

Hillerøds gågade rummer mere end 200 butikker og strækker sig langs Slotssøens bredder. Byen er en populær shop­ping­desti­na­tion for både lokale, turister og besøgende fra København.

Bliv en del af et stærkt butiksmiljø i gågaden, som nu fremstår næsten helt fær­di­ge­tab­le­ret med nye belægninger og et hyggeligt byrum med bænke, træer og små oaser.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken