Fremvisning
Book en fremvisning

Amagerbrogade 160 ST 52300 København S

Detail

90 m²
283.500 kr./år

Adresse
Amagerbrogade 160 ST 5
Sagsnr.
184000643
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
283.500 kr./år

Arealer

Grundareal
770 m²
Etageareal
90 m²

Nøgletal

Årlig leje
283.500 kr./år
Månedlig leje
23.625 kr.
Årlig leje pr. m²
3.150 kr.
Årlige driftsudgifter
19.710 kr.
Månedlige driftsudgifter
1.642 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
219 kr.
Bruttoleje pr. år
303.210 kr.
Månedlig bruttoleje
25.267 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
3.369 kr.
Depositum
0 kr.

Nej

Perfekt til butik, klinik eller restaurant

• Ejendommen rummer tre selvstændige lejemål
• Beliggenheden på Amagerbrogade sikrer høj synlighed og maksimal eksponering mod både lokale
• Det markante gadehjørne og de store vinduespartier giver stærk fa­ca­de­eks­po­ne­ring
• Lejemålene afleveres i Grey-Box med mulighed for at indrette lokalerne efter eget koncept og behov

På en af Amagers mest trafikerede og levende strøgadresser ligger denne markante ejendom, hvor bylivets energi og mangfoldighed møder et stabilt og attraktivt handelsmiljø.

Amagerbrogade er et travlt handelsstrøg med et miks af caféer, spe­ci­al­bu­tik­ker og daglig-varehandel. Her er man sikret maksimal eksponering over for både lokale beboere og de mange, der dagligt pendler gennem bydelen.

Ejendommen rummer tre selvstændige lejemål, som kan lejes enkeltvis. De store vinduespartier og det markante gadehjørne giver en unik mulighed for at tiltrække kundernes opmærksomhed.

Et vel­pro­por­tio­ne­ret butikslokale med fremragende fa­ca­de­eks­po­ne­ring. Den åbne planløsning og de store vinduespartier gør det oplagt til detailhandel, café, vinbar eller galleri.

Lejemålene afleveres som "Grey-Box", hvilket giver de kommende lejere en sjælden mulighed for at præge indretningen helt efter eget koncept og behov. Der etableres lyse og funktionelle tekøkkener samt moderne toiletter, og installationer til både udsugning og fedtudskiller vil være forberedt. Dermed skabes et fleksibelt udgangspunkt - ideelt for alt fra café- eller re­stau­rant­drift til andre erhverv, hvor egne ønsker til stil og indretning skal kunne realiseres.