Fremvisning
Book en fremvisning

Amagerbrogade 160 ST 42300 København S

Detail

68 m²
214.200 kr./år

Adresse
Amagerbrogade 160 ST 4
Sagsnr.
184000644
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
214.200 kr./år

Arealer

Grundareal
1.068 m²
Etageareal
68 m²

Nøgletal

Årlig leje
214.200 kr./år
Månedlig leje
17.850 kr.
Årlig leje pr. m²
3.150 kr.
Årlige driftsudgifter
14.892 kr.
Månedlige driftsudgifter
1.241 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
219 kr.
Bruttoleje pr. år
229.092 kr.
Månedlig bruttoleje
19.091 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
3.369 kr.
Depositum
0 kr.

Flot og nyopført butikslejemål på Amager

På en af Amagers mest trafikerede og levende strøgadresser ligger denne markante ejendom, hvor bylivets energi og mangfoldighed møder et stabilt og attraktivt handelsmiljø.

Amagerbrogade er et travlt handelsstrøg med et miks af caféer, spe­ci­al­bu­tik­ker og daglig-varehandel. Her er man sikret maksimal eksponering over for både lokale beboere og de mange, der dagligt pendler gennem bydelen.

Ejendommen rummer tre selvstændige lejemål, som kan lejes enkeltvis. De store vinduespartier og det markante gadehjørne giver en unik mulighed for at tiltrække kundernes opmærksomhed.

Et vel­pro­por­tio­ne­ret butikslokale med fremragende fa­ca­de­eks­po­ne­ring. Den åbne planløsning og de store vinduespartier gør det oplagt til detailhandel, café, vinbar eller galleri.

Lejemålene afleveres som "Grey-Box", hvilket giver de kommende lejere en sjælden mulighed for at præge indretningen helt efter eget koncept og behov. Der etableres lyse og funktionelle tekøkkener samt moderne toiletter, og installationer til både udsugning og fedtudskiller vil være forberedt. Dermed skabes et fleksibelt udgangspunkt - ideelt for alt fra café- eller re­stau­rant­drift til andre erhverv, hvor egne ønsker til stil og indretning skal kunne realiseres.

På Amagerbrogade 162 er et mindre, men særdeles synligt lokale på 68 kvm, der passer perfekt til en spe­ci­al­for­ret­ning, takeaway eller ser­vi­ce­o­ri­en­te­ret butik. Her får man en adresse med høj fodtrafik og en intim ramme for sit koncept.