Fremvisning
Book en fremvisning

Edvard Thomsens Vej 2A2300 København S

Detail

715 m²
1.287.000 kr./år

Adresse
Edvard Thomsens Vej 2A
Sagsnr.
892514632
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
1.287.000 kr./år
Erhvervsareal
715 m²

Arealer

Bebygget
715 m²
Erhvervsareal
715 m²
Etageareal
715 m²

Nøgletal

Årlig leje
1.287.000 kr./år
Månedlig leje
107.250 kr.
Årlig leje pr. m²
1.800 kr.
Årlige driftsudgifter
175.000 kr.
Månedlige driftsudgifter
14.583 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
245 kr.
Bruttoleje pr. år
1.462.000 kr.
Månedlig bruttoleje
121.833 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
2.044 kr.
Depositum
643.500 kr.

Lejeregulering
NPI, min. 3 %
Overtagelse
Aftales
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
2012

Termo

Stu­e­plans­le­je­mål med adresse i Ørestad City

Ørestaden er stedet, hvor bylivet og naturen kombineres med boliger og erhvervslivet i området.
Med kort afstand til Field's, der byder på diverse shopping muligheder, restauranter og underholdning for store og små, udbydes nu dette er­hvervs­le­je­mål på 715 m².

Lejemålet har igennem de sidste mange år været udlejet til Irma, og fremstår regulært med flisebelagte gulve og hvidmalede vægge.

Lejemålet fordeler sig over 2 etager, hvor al velfærd herunder tekøkken, personalerum, kontor og toilet er beliggende på 1. sal.
Bu­tiks­le­je­må­let er på 570 m² i stueplanet, og 1. salen er på 145 m².

Her er gode bus­for­bin­del­ser i området, ligesom at Ørestad St., regionaltog og metro ligeledes findes i kort afstand fra lejemålet.

I henhold til lokalplanen er området fastlagt til bl.a. følgende erhverv:
Administration, liberale erhverv, service erhverv, butikker, restauranter, hoteller og håndværk.