Fremvisning
Book en fremvisning

Torvet 26B4293 Dianalund

Detail

137 m²
D
80.749 kr./år

Adresse
Torvet 26B
Sagsnr.
474013485
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
80.749 kr./år
Erhvervsareal
137 m²

Arealer

Bebygget
137 m²
Erhvervsareal
137 m²
Etageareal
137 m²

Nøgletal

Årlig leje
80.749 kr./år
Månedlig leje
6.729 kr.
Årlig leje pr. m²
589 kr.
Årlige driftsudgifter
24.185 kr.
Månedlige driftsudgifter
2.015 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
177 kr.
Bruttoleje pr. år
104.934 kr.
Månedlig bruttoleje
8.744 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
765 kr.
Depositum
20.187 kr.
Aconto Vandudgift
3.600 kr.
Aconto Varmeudgifter
6.000 kr.

Opsigelse
6 måneder
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI, dog min 2%

1
Byggeår / Ombygget
1987

Toiletter
Ja - 1 stk.

Detail/kontor/klinik er­hvervs­le­je­mål i Dianalund centeret udlejes.

Lejemålet har igennem de seneste år huset en slikbutik og bliver nu ledig for ny lejer. Lejemålet indeholder en lys og præsentabel butik, baglokale med la­ger­mu­lig­he­der, per­so­na­le­køk­ken og toilet/badeforhold.

Anvendelsen af lejemålet kan rette sig til flere forskellige brancher og der forefindes et lille torv foran lejemålet.

Shopping midt på Vestsjælland
Dianalund Centret er dit Shoppingcenter lige midt i Vestsjælland. Centret har eksisteret i mere end 40 år og har igennem årenes løb gennemgået store forandringer, fra at være et butikstorv til at blive et overdækket center med en helt nyrenoveret facade. Centrets mere end 30 spændende butikker tilbyder næsten alt hvad hjertet måtte begære. De 200 par­ke­rings­plad­ser er gratis og uden tids­be­græns­ning.