Fremvisning
Book en fremvisning

Gammel Holstedvej 1B4700 Næstved

Detail

1.065 m²
B
1.063.445 kr./år

Adresse
Gammel Holstedvej 1B
Sagsnr.
47301360
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
1.063.445 kr./år
Erhvervsareal
1.065 m²

Arealer

Erhvervsareal
1.065 m²
Etageareal
1.065 m²

Nøgletal

Årlig leje
1.063.445 kr./år
Månedlig leje
88.620 kr.
Årlig leje pr. m²
998 kr.
Årlige driftsudgifter
54.805 kr.
Månedlige driftsudgifter
4.567 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
51 kr.
Bruttoleje pr. år
1.118.250 kr.
Månedlig bruttoleje
93.187 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.050 kr.
Depositum
531.723 kr.

Uopsigelighed fra lejer
Min. 5 år
Uopsigelighed fra udlejer
Aftales
Opsigelse
6 mdr.
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI dog min 3%
Overtagelsesdato
2/28/2022 12:00:00 AM
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Centralvarme med to fyringsenheder(fast/flydende brændsel samt gas)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
2000 / 2012

Parkering
50
Porte
Ja
Ventilation
Ja
Vinduestype
Termo

Stor boksbutik på Næstved Butikstorv

• Attraktiv beliggenhed med stor synlighed

• 1.000 m² butikslokale, mindre lager og gode velindrettede per­so­na­le­fa­ci­li­te­ter

• Loftshøjde i butik ca. 5,3 m

• Delvist overdækket varegård på 725 m² og tilhørende affaldsgård på 50 m²

• Stort fælles par­ke­rings­om­rå­de med ca. 180 pladser

Boksbutik med stor synlighed som er velegnet til pladskrævende de­tail­han­dels­for­ret­ning eller butikker med større udvalgsvarer.

Lejemålet er beliggende i det attraktive butiksområde Næstved Butikstorv, som er er del af Sydsjællands største de­tail­han­dels­om­rå­de, der tillige omfatter Næstved Storcenter og Næstved Megacenter.

Lejemålet er på 1.000 m² med tilhørende 725 m² delvist overdækket varegård og 50 m² affaldsgård.

Lejemålet er indrettet som et stort, højloftet og regulært butikslokale (loftshøjde ca. 5,3 m) med vind­af­skær­men­de ind­slus­nings­ind­gang.