Fremvisning
Book en fremvisning

Nørregade 7B-C, st.6100 Haderslev

Detail

145 m²
E
108.000 kr./år

Adresse
Nørregade 7B-C, st.
Sagsnr.
620510290
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
108.000 kr./år

Arealer

Etageareal
145 m²

Nøgletal

Årlig leje
108.000 kr./år
Månedlig leje
9.000 kr.
Årlig leje pr. m²
744 kr.
Bruttoleje pr. år
108.000 kr.
Månedlig bruttoleje
9.000 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
744 kr.
Depositum
54.000 kr.

Lejeregulering
NPI, min. 3%
Overtagelse
Aftales
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1790 / 1990

Termo

Velbeliggende lejemål på travle Nørregade i Haderslev

• Beliggende på travle Nørregade
• God synlighed
• Nyistandsat lejemål
• Mange turister besøger gågaden året rundt

Lejemålet består af et primært stort showroom/butik, med stor synlighed mod Nørregade.

Lejemålet fremstår meget lyst og med masser af vinduer. Indvendigt fremstår overfladerne også lyse og nyrenoverede.

Lejemålet indeholder deslige et stort køkken/kantine, samt et baglokale, som også kan fungere som the køkken, hvis det store køkken inddrages til butik eller andet.

Lejemålet er oplagt til butik, men der kunne også være muligt at bruge til offentlige/private service eller andet erhverv der passer i et centerområde jf. lokalplanen.

Der er både gående trafik og kørende trafik forbi ejendommen, så var også oplagt som F.eks. sund­heds­fag­li­ge forretninger, det kunne også etableres en café eller lignende.

Udlejes med trappeleje over 3 år og ender op på en årlig leje på kr. 156.000.

Haderslev er en historisk by med rødder, der strækker sig tilbage til middelalderen. Byen fik køb­stads­ret­tig­he­der i 1292 og har siden spillet en væsentlig rolle i regionen, både økonomisk og kulturelt. Haderslev Domkirke, er en af de mest markante bygninger i byen og et godt eksempel på gotisk arkitektur. Kirken fungerer som et kulturelt og religiøst centrum og er et populært mål for turister.