Fremvisning
Book en fremvisning

Ramsherred 16A6200 Aabenraa

Detail

179 m²
D
179.000 kr./år

Adresse
Ramsherred 16A
Sagsnr.
62001175
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
179.000 kr./år
Erhvervsareal
179 m²

Arealer

Erhvervsareal
179 m²
Etageareal
179 m²

Nøgletal

Årlig leje
179.000 kr./år
Månedlig leje
14.916 kr.
Årlig leje pr. m²
1.000 kr.
Årlige driftsudgifter
18.200 kr.
Månedlige driftsudgifter
1.516 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
102 kr.
Bruttoleje pr. år
197.200 kr.
Månedlig bruttoleje
16.433 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.101 kr.
Depositum
89.500 kr.

Lejeregulering
NPI dog min 3%
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1899 / 1989
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
D

Faciliteter

Parkering
0

Velbeliggende lejemål på gågaden i Aabenraa

I den nordlige del af gågaden i Aabenraa ligger dette fine lejemål. Lejemålet indeholder butikslokale, lager samt personale faciliteter. Lejemålet kan anvendes til mange forskellige formål, herunder kombineret butik og klink eller ren de­tail­for­ret­ning. Ny lejer kan selv være med til at indrette lokalet. For rette lejer kan der eventuelt tilbydes en trappeleje.

Lejemålet er beliggende i hjertet af Aabenraa i den nordlige ende af gågaden. Området er inde i en positiv udvikling og senest er der fra kommunal side ryddet op i ældre ejendommen og anlagt fint grønt område for enden af gågaden. Beliggenheden er god til mange formål, da alle byens faciliteter, herunder parkerings muligheder, ligger lige ved lejemålet.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken