Fremvisning
Book en fremvisning

Plantagevej 37A6270 Tønder

Detail

902 m²
E
303.350 kr./år

Adresse
Plantagevej 37A
Sagsnr.
620510017
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
303.350 kr./år
Erhvervsareal
902 m²

Arealer

Grundareal
2.007 m²
Erhvervsareal
902 m²
Etageareal
902 m²

Nøgletal

Årlig leje
303.350 kr./år
Månedlig leje
25.279 kr.
Årlig leje pr. m²
336 kr.
Bruttoleje pr. år
303.350 kr.
Månedlig bruttoleje
25.279 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
336 kr.
Depositum
151.675 kr.

Lejeregulering
NPI, min. 3%
Overtagelse
Aftales
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1972 / 2005

Parkering
0
Toiletter
Ja

Ejendom med mange muligheder centralt i Tønder

På Plantagevej i Tønder ligger denne pæne gul­sten­se­jen­dom.

Ejendommen er opført i 1972 i gule teglsten og med tag i eternit. Ejendommen er på 900 m² og indeholder entre, butikslokale, stort multirum med køkken, toiletter samt en lang række kontorer og mødelokaler.

Ejendommen kan anvendes til mange formål – helt oplagt vil være forretning, butik med behov for showroom og let lager, uddannelse lokaler samt alle former for kontor. Til ejendommen hører en rækker asfalterede par­ke­rings­plad­ser.

• Velbeliggende i Tønder
• Mange an­ven­del­ses­mu­lig­he­der
• En ejendom i god stand
• Parkering lige ved ejendommen
• Mulighed for både leje og køb

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken