Fremvisning
Book en fremvisning

Perlegade 48 ST 36400 Sønderborg

Detail

361 m²
C
270.750 kr./år

Adresse
Perlegade 48 ST 3
Sagsnr.
64101074
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
270.750 kr./år
Erhvervsareal
361 m²

Arealer

Erhvervsareal
361 m²
Etageareal
361 m²

Nøgletal

Årlig leje
270.750 kr./år
Månedlig leje
22.562 kr.
Årlig leje pr. m²
750 kr.
Årlige driftsudgifter
95.665 kr.
Månedlige driftsudgifter
7.972 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
265 kr.
Bruttoleje pr. år
366.415 kr.
Månedlig bruttoleje
30.534 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.015 kr.
Depositum
153.425 kr.

Lejeregulering
NPI dog min 2%
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
3
Byggeår / Ombygget
1974 / 2005
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
C

Faciliteter

Parkering
0

Attraktiv butikslokale til leje i Sønderborg centrum.

Med stor glas facade ud mod Perlegade, der er man sikret en god synlighed for de mange handlende på gaden.

Fra gaden kommer man direkte ind ind i lejemålet som består af 361 m² fordelt på et stort butikslokale, kontor, mellemgang samt adgang til fælleskantine. . Butikslokalet er nemt at indrette i flere afdelinger/sektioner. Kontoret er beliggende bagerst i bygningen ud mod gang arealet, hvorfra der ligeledes er adgang til bagtrappen.

Den centrale beliggenhed betyder at kunder og personale har nemt ved at komme frem. Både banegården og ru­te­bil­sta­tio­nen ligger inden for gåafstand samt området byder på nogle af byens bedste par­ke­rings­fa­ci­li­te­ter. Endvidere nem adgang til de kulturelle og kulinariske udbud byen byder på.

Det oplagte lokale til dig der ønsker at drive forretning, kontor ellers serviceerhverv i Sønderborg.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her