Fremvisning
Book en fremvisning

Kongensgade 286700 Esbjerg

Detail

150 m²
E
127.500 kr./år

Adresse
Kongensgade 28
Sagsnr.
670114184
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
127.500 kr./år
Erhvervsareal
150 m²

Arealer

Bebygget
150 m²
Erhvervsareal
150 m²
Etageareal
150 m²

Nøgletal

Årlig leje
127.500 kr./år
Månedlig leje
10.625 kr.
Årlig leje pr. m²
850 kr.
Årlige driftsudgifter
8.400 kr.
Månedlige driftsudgifter
700 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
56 kr.
Bruttoleje pr. år
135.900 kr.
Månedlig bruttoleje
11.325 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
906 kr.
Depositum
44.100 kr.
Aconto Vandudgift
4.400 kr.
Aconto Varmeudgifter
10.000 kr.

Opsigelse
Gensidig 6 mdrs. varsel til den 1. i en måned
Indvendig vedligeholdelse
Påhviler lejer
Udvendig vedligeholdelse
Påhviler udlejer
Lejeregulering
NPI dog min 2%
Overtagelse
Efter nærmere aftale
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
1890 / 2012

Parkering
1
Toiletter
Ja, nyistandsat

Nyetableret lejemål på 150 m² midt i byens puls og alligevel afskærmet, velegnet til kontor/klinik

• Nyt er­hvervs­le­je­mål på 150 m² – særlig velegnet til kontor, klinik, foreningsbrug o.l.
• Beliggende i stueplan med gode adgangsforhold og let tilgængelighed til følge
• Central beliggenhed i området mellem Torvet og Broen Shoppingcenter
• Parkering muligt i egen gård og på offentlige P-pladser i nærområdet
• Et velbeliggende er­hvervs­le­je­mål nyistandsat og på attraktive lejevilkår

Lejemålet har tidligere været én stor butik med facade til Kongensgade, men ejerne har opdelt lejemålet således vi nu kan tilbyde dette nye spændende lokale som er velegnet til at drive kontor/klinik o.l. Udover at lokalerne er ny istandsat får man også sin egen indgang, nye toilet og køkken faciliteter. Lokalerne udgør 150 m² og byder på en god planløsning, der kan tilpasses efter behov. Her er gode adgangsforhold via Borgergade og let tilgængelighed – lige ved den passage, der forbinder den gående trafik mellem Borgergade og Kongensgade.