Fremvisning
Book en fremvisning

Storegade 227B6705 Esbjerg Ø

Detail

878 m²
C
645.330 kr./år

Adresse
Storegade 227B
Sagsnr.
67000874
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
645.330 kr./år
Erhvervsareal
878 m²

Arealer

Grundareal
6.981 m²
Bebygget
878 m²
Erhvervsareal
878 m²
Etageareal
878 m²

Nøgletal

Årlig leje
645.330 kr./år
Månedlig leje
53.777 kr.
Årlig leje pr. m²
735 kr.
Årlige driftsudgifter
80.776 kr.
Månedlige driftsudgifter
6.731 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
92 kr.
Bruttoleje pr. år
726.106 kr.
Månedlig bruttoleje
60.508 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
827 kr.
Depositum
142.675 kr.
Aconto Varmeudgifter
33.000 kr.

Opsigelse
Gensidigt 6 mdrs. varsel
Indvendig vedligeholdelse
Påhviler lejer
Udvendig vedligeholdelse
Påhviler udlejer
Lejeregulering
Hver d. 1/ iht. NPI, min. 2 %
Overtagelse
Efter nærmere aftale
Afståelsesret
Ja
Opdeling
Lejemålet kan opdeles i hhv. 500 m² og 378 m²

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
2007
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
C

Faciliteter

Facadelængde
Ejendommen har en facadelængde på 55,0 meter
Kabling
Ja
Kameraovervågning
Ja
Køkkenfaciliteter
Ja
Loftshøjde
Ejendommen har en loftshøjde på 5,4 meter
Parkering
30
Porte
Ja
Udenomsarealer
Befæstet
Vinduestype
Termo

Veldisponeret boksbutik på 878 kvm med attraktiv facade-placering ved stor indfaldsvej i Esbjerg Ø

• Præsentabel og meget fleksibel boksbutik på 878 m² (opdeling også muligt)
• Synligt beliggende i attraktivt handelsområde i Esbjergs østlige bydel
• Indkørslen til Storegade deles med velkendte brands – Jem & Fix og McDonald's
• Lejemålet har ca. 25 m. facade direkte ud til Storegade (ca. 16.000 biler i døgnet
• Desuden meget tæt forbindelse til nærmeste mo­tor­vejs­af­kør­sel på ”E20"

Butikken er beliggende i den østlige del af Esbjerg – tæt på motorvej E20 – og med facade direkte til en af Esbjergs mest trafikerede indfaldsveje.