Fremvisning
Book en fremvisning

Østergade 26823 Ansager

Detail

457 m²
C
105.000 kr./år

Adresse
Østergade 2
Sagsnr.
670114561
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
105.000 kr./år
Erhvervsareal
457 m²
Kælder
20 m²

Arealer

Grundareal
574 m²
Bebygget
303 m²
Erhvervsareal
457 m²
Etageareal
457 m²
Kælder
20 m²

Nøgletal

Årlig leje
105.000 kr./år
Månedlig leje
8.750 kr.
Årlig leje pr. m²
229 kr.
Bruttoleje pr. år
105.000 kr.
Månedlig bruttoleje
8.750 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
229 kr.
Depositum
52.500 kr.

Opsigelse
Gensidig 6 mdrs.
Indvendig vedligeholdelse
Påhviler lejer
Udvendig vedligeholdelse
Påhviler udlejer
Lejeregulering
Jf. NPI dog min. 2%
Overtagelse
Kan overtages efter nærmere aftale
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Centralvarme med to fyringsenheder(fast/flydende brændsel samt gas)
Byggeår / Ombygget
1920 / 2002

Ja

Tidligere Brugs udbydes centralt i Ansager med gode muligheder for opstart af nyt erhverv

• Tidligere Brugs med stort potentiale
• Gode an­ven­del­ses­mu­lig­he­der
• Centralt beliggende i Ansager
• Erhvervsareal på i alt 457 m²

Hos EDC Erhverv Poul Erik Bech har vi fornøjelsen af at formidle en god, men ældre Brugs­for­ret­ning, centralt i Ansager.

Ejendommen er jf. BBR opført i 1920 og senest ombygget i 2002, hvor der blev bygget om og lagt nyt tag på ejendommen.

Ejendommen har i mange år været den lokale Brugs, og har dermed været et naturligt stop på vejen under dagens gøremål, for mange lokale i Ansager.
Den nye lejer vil få en velholdt ejendom som nemt kan anvendes til detailformål lige med det samme.

Der gøres særligt opmærksom på, at det påhviler lejer at indhente nødvendige tilladelser til eget brug herunder bolig. Sælger yder ingen garanti herfor.