Fremvisning
Book en fremvisning

Blåvandvej 186857 Blåvand

Detail

155 m²
D
270.000 kr./år

Adresse
Blåvandvej 18
Sagsnr.
670114593
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
270.000 kr./år
Erhvervsareal
155 m²

Arealer

Bebygget
155 m²
Erhvervsareal
155 m²
Etageareal
155 m²

Nøgletal

Årlig leje
270.000 kr./år
Månedlig leje
22.500 kr.
Årlig leje pr. m²
1.741 kr.
Bruttoleje pr. år
270.000 kr.
Månedlig bruttoleje
22.500 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.741 kr.
Depositum
67.500 kr.
Aconto Vandudgift
6.000 kr.
Aconto Varmeudgifter
18.000 kr.

Opsigelse
Gensidig 6 mdrs. varsel til den 1. kun i januar eller august
Indvendig vedligeholdelse
Påhviler lejer
Udvendig vedligeholdelse
Påhviler udlejer
Lejeregulering
Hver d. 1/1 iht. NPI, min. 2,5 %

Byggeår / Ombygget
1998

Ja

Sjældent udbudt - attraktivt butikslokale i Blåvand

• Attraktivt er­hvervs­le­je­mål på 155 m² i Blåvands primære handelsgade
• God synlighed og placering i et veletableret handelsmiljø med stærke na­bovirk­som­he­der
• Godt og let tilgængeligt lokale med gode udearealer til vareudstilling
• Pæn og præsentabel ejendom med fine p-forhold
• Velegnet til detailhandel, livsstilsbutik eller spe­ci­al­for­ret­ning

EDC Erhverv Poul Erik Bech har fornøjelsen af at udbyde dette attraktive er­hvervs­le­je­mål på ca. 155 m², beliggende centralt på Blåvandvej i hjertet af Blåvand.

Lejemålet er en del af en markant og velholdt ejendom opført i klassiske røde teglsten med rødt tegltag og hvide vinduer, som giver jer gode og flotte rammer til at drive jeres butik.

De nærmeste naboer til lejemålet er attraktive butikker såsom Westwind, MEER, WILLOX, Coast, Ulrik P og Ejvinds Bageri, samt mange flere. Alle butikker, som er med til at tiltrække et stort kundeflow forbi lejemålet.