Fremvisning
Book en fremvisning

Vissingsgade 12A 1 TH7100 Vejle

Detail

113 m²
C
129.950 kr./år

Adresse
Vissingsgade 12A 1 TH
Sagsnr.
710910333
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
129.950 kr./år
Erhvervsareal
113 m²

Arealer

Bebygget
113 m²
Erhvervsareal
113 m²
Etageareal
113 m²

Nøgletal

Årlig leje
129.950 kr./år
Månedlig leje
10.829 kr.
Årlig leje pr. m²
1.150 kr.
Årlige driftsudgifter
11.517 kr.
Månedlige driftsudgifter
959 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
102 kr.
Bruttoleje pr. år
141.467 kr.
Månedlig bruttoleje
11.788 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
1.251 kr.
Depositum
58.945 kr.
Aconto Vandudgift
2.400 kr.
Aconto Varmeudgifter
9.600 kr.
Momsregistreret
Ja
Afståelsesret
Nej

Lejeforhold

Uopsigelighed fra lejer
1
Uopsigelighed fra udlejer
5
Opsigelse
Lejer: 6 mdr. tidligst efter 1 år - Udlejer: 6 mdr. tidligst efter 5 år
Indvendig vedligeholdelse
Lejer
Udvendig vedligeholdelse
Udlejer
Lejeregulering
NPI dog minimum 3%
Overtagelse
Lokale står tomt
Afståelsesret
Nej

Ejendommen

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Byggeår / Ombygget
1885 / 2003
Omfattet af energimærke
Ja
Energimærke
C

Attraktivt detail lejemål i gågaden

Centralt beliggende på Vejles attraktive gågade Vissingsgade udbydes nu et indbydende butikslokale på 113 m² til leje. Lejemålet har en iøjnefaldende facade med gode ud­stil­lings­vin­du­er, som giver optimal eksponering og et skønt naturligt lysindfald – perfekt til at fremvise produkter og fange opmærksomheden fra de mange for­bi­pas­se­ren­de.

Lejemålet rummer et åbent og rummeligt lokale, Køk­ken­fa­ci­li­te­ter og toilet. Den funktionelle indretning gør lokalet særdeles velegnet til detailbutik, konceptbutik eller andre erhverv, der ønsker en synlig og attraktiv placering midt i byens pulserende handelsmiljø.

Her får en kommende lejer perfekte rammer for at skabe et stærkt, synligt og indbydende koncept.

Vil du vide mere om ejendommen?

Har du spørgsmål om ejendommen eller ønsker du at komme forbi til en uforpligtende snak? Så kontakt os her

Besøg butikken