Fremvisning
Book en fremvisning

Sunds Hovedgade 587451 Sunds

Detail

828 m²
D
269.100 kr./år

Adresse
Sunds Hovedgade 58
Sagsnr.
86401824
Ejendomstype
Detail
Årlig leje
269.100 kr./år
Erhvervsareal
828 m²

Arealer

Grundareal
2.934 m²
Erhvervsareal
828 m²
Etageareal
828 m²

Nøgletal

Årlig leje
269.100 kr./år
Månedlig leje
22.425 kr.
Årlig leje pr. m²
325 kr.
Årlige driftsudgifter
33.164 kr.
Månedlige driftsudgifter
2.763 kr.
Årlige driftsudgifter pr m²
40 kr.
Bruttoleje pr. år
302.264 kr.
Månedlig bruttoleje
25.188 kr.
Årlig bruttoleje pr. m²
365 kr.
Depositum
67.275 kr.

Opsigelse
6 mdr.

Opvarmningstype
Fjernvarme/blokvarme (radiatorsystemer eller varmluftanlæg)
Antal etager
1
Byggeår / Ombygget
2003

Facadelængde
Ejendommen har en facadelængde på 30,0 meter
Fælles mødefaciliteter
Ja
Kameraovervågning
Ja
Kantine
Ja
Parkering
58
Termo

Tidligere dag­lig­va­re­for­ret­ning centralt i Sunds

Lejemålet er beliggende i Sunds, og er en traditionel indrettet dag­lig­va­re­bu­tik med et stort rektangulær butiksområde med indgangsparti i glas, separat afsnit for fla­ske­af­le­ve­ring, lagerdel og bagbutik med plads til frost- og kølerum, samt personalerum med køkken, toilet og kontor.

Bygningen er med facader i rød teglsten. Indvendig med klinkegulv overalt og opvarmning med fjernvarme.

Adgang til lagerdel fra butikken, som let kan opdeles i sektioner, og med elektriske port mod baggården til bl.a. va­re­ind­le­ve­ring. Der er vinduer til terræn i butikken mod Sunds Hovedgade, hvorfra der ligeledes er indkørsel til par­ke­rings­plads. Udover butik til detailhandel, kan lokalerne anvendes alternativt til andre formål i.h.t. gældende lokalplan.